Таїланд впродовж останніх років є одним з головних торговельних партнерів України у регіоні Південно-Східної Азії. Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1017-р Таїланд включено до переліку країн які є потенційно привабливими для більшості галузей української економіки і можуть служити орієнтиром для подальшого розвитку експортної діяльності. Зокрема, за підсумками 2019 року Таїланд посів 9-те місце серед 15-ти країн, до яких найбільше зріс експорт товарів з України. Також Таїланд займає 32-гу позицію серед країн за обсягом українського експорту у 2019 році, випередивши низку країн Азії та ЄС.
Товарообіг між Україною та Таїландом за підсумками 2019 року становив понад 570 млн. дол. США, а у 2016 році рекордні 608 млн дол. США.
Станом на сьогодні Таїланд перебуває у так званій економічній «пастці середнього доходу», коли країна, досягаючи середнього рівня добробуту не в змозі продовжити його зростання. У такий момент назріває гостра потреба переходити до нової моделі зростання, зокрема через розвиток новітніх технологій з високою доданою вартістю, інвестиціями в наукові та освітні проекти, інституційні реформи.
Відтак Таїланд проводить політику щодо концентрації зусиль на роботі тих галузей промисловості, які мають найвищий потенціал подальшого розвитку. Відтак план «Таїланд 4.0» передбачає зосередження уваги та коштів урядових і ділових кіл на 10 пріоритетних напрямках промисловості, до яких входять уже існуючі, а також новостворені галузі. До перших п’яти уже існуючих провідних напрямків економіки країни належать: розбудова наступного покоління автомобільної промисловості; розумна електроніка; туризм та медичний туризм; сільське господарство та біотехнології; харчова промисловість. Станом на сьогодні ці галузі акумулюють близько 63% ВВП Таїланду. До нових 5-ти напрямків, що становлять зацікавлення Уряду, належать: робототехніка; авіаційні та космічні технології; біоенергетика та біохімія; цифрові технології; медичне обладнання та сфера охорони здоров’я.
З метою залучення іноземних інвестицій задля реалізації плану «Таїланд 4.0» Уряд Таїланду проводить роботу щодо створення спеціальних економічних зон, надаючи всіляку державну підтримку для їхньої повноцінної роботи. Головні сподівання Уряд покладає на спеціальну економічну зону «Східний Економічний Коридор» (СЕК), Закон про яку було прийнято 14 травня 2018 року.
Прийнятий Закон складається з 73 статей та регулює діяльність роботи підприємств в EEC, зокрема питання оренди земельних ділянок, працевлаштування іноземних громадян, надання податкових пільг, розвиток інфраструктури, а також визначає пріоритетні напрямки інвестицій.
СЕК – це ініціатива Уряду Таїланду із запровадження спеціальної економічної зони для місцевих та іноземних підприємців та корпорацій, котрим Уряд надає податкові пільги. Мета ініціативи розвиток нового покоління тайської промисловості та створення продукції з високою доданою вартістю. Східний Економічний Коридор, розташований на 160,000 гектарах, що включає в себе три прибережні тайські провінції. Компаніям, що відкривають свої підприємства на території «Східного економічного коридору», надаються податкові канікули до 15 років. Також у їхньому користуванні знаходяться всі логістичні об’єкти, як то морські порти, швидкісні залізничні та автомобільні магістралі для постачання виготовленої продукції, як на експорт так і на тайський ринок.
Головні імпортери тайської продукції стали: США ; Китай; Японія ; В’єтнам; Гонг-Конг.
Головні експортери в Таїланд : Китай ; Японія ; США ; Малайзія.