Економічний потенціал Таїланду
Опубліковано 23 лютого 2021 року о 10:31

Таїланд впродовж останніх років є важливим торговельним партнером України у регіоні Південно-Східної Азії. Зокрема, за підсумками 11 місяців 2023 року, товарообіг між Україною та Таїландом становив 214,2 млн дол. США, посівши 12-те місце серед країн Азії, за обсягами торгівлі з Україною.

У контексті економічного розвитку Таїланд проводить політику щодо концентрації зусиль на роботі тих галузей промисловості, які мають найвищий потенціал для розвитку. До пріоритетних напрямків економіки країни належатьрозбудова автомобільної промисловості, де особливу увагу відведено будівництву електромобілів; розумна електроніка; туризм та медичний туризм; сільське господарство та біотехнології; харчова промисловість; робототехніка; авіаційні та космічні технології; біоенергетика та біохімія; цифрові технології; медичне обладнання та сфера охорони здоров’я.

У 2022 році під час проведення в Бангкоку саміту АТЕС Таїланд представив учасникам міжнародного форуму концепцію Біо-циркулярної зеленої економіки (Bio-Circular-Green Economy (BCG) як перспективної стратегії зростання після пандемії, де наука, інновації та технології застосовуються для сприяння ефективному використанню ресурсів, відновленню екосистеми та зменшенню кількості відходів. Таким чином Таїланд прагне зробити внесок у глобальні зусилля з комплексного вирішення всіх екологічних проблем для стійкої планети. У лютому 2022 року відбувся політичний діалог щодо розуміння моделі економіки BCG для міцного, збалансованого, безпечного, сталого та інклюзивного зростання в Азійсько-Тихоокеанському регіоніУчасники обмінялися ідеями щодо того, як АТЕС може досягти своїх цілей сталого економічного зростання і вивчити потенціал партнерства між Урядом та приватним сектором і науковими колами.

У 2023 році економіка Таїланду продовжувала відновлення після 6,1% її скорочення у 2020 р. внаслідок пандемії COVID-19. При цьому, зріст ВВП становив 2,5% на кінець 2023 р.

З метою залучення іноземних інвестицій Уряд Таїланду проводить роботу щодо створення спеціальних економічних зон, надаючи всіляку державну підтримку для їхньої повноцінної роботи. Головні сподівання Уряд покладає на спеціальну економічну зону «Східний Економічний Коридор» (СЕК), Закон про яку було прийнято 14 травня 2018 року. Прийнятий Закон складається з 73 статей та регулює діяльність роботи підприємств в EEC, зокрема питання оренди земельних ділянок, працевлаштування іноземних громадян, надання податкових пільг, розвиток інфраструктури, а також визначає пріоритетні напрямки інвестицій.

СЕК – це ініціатива Уряду Таїланду із запровадження спеціальної економічної зони для місцевих та іноземних підприємців та корпорацій, котрим Уряд надає податкові пільги. Мета ініціативи розвиток нового покоління тайської промисловості та створення продукції з високою доданою вартістю. Східний Економічний Коридор, розташований на 160,000 гектарах, що включає в себе три прибережні тайські провінції. Компаніям, що відкривають свої підприємства на території «Східного економічного коридору», надаються податкові канікули до 15 років. Також у їхньому користуванні знаходяться всі логістичні об’єкти, як то морські порти, швидкісні залізничні та автомобільні магістралі для постачання виготовленої продукції, як на експорт так і на тайський ринок.

Головні імпортери тайської продукції: США; Китай; Японія; В’єтнам; Гонг-Конг.

Головні експортери в Таїланд: Китай; Японія; США; Малайзія.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux