Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 25 січня 2021 року о 09:24

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України один з її батьків подає такі документи:

  • 1. заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;
  • 2. документ, що підтверджує громадянство України одного з батьків з копією його першої сторінки;
  • 3. свідоцтво про народження дитини видане компетентним органом Королівства Таїланд. На перекладеному свідоцтві на англійську мову необхідно поставити штамп легалізації у Міністерстві закордонних справ Королівства Таїланд (https://consular.mfa.go.th/);
  • 4. легалізований документ у Посольстві України в Королівстві Таїланд (після легалізації в МЗС Таїланду!); переклад свідоцтва про народження на українську мову та нотаріальне засвідчення перекладу;
  • 5. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України в Королівстві Таїланд.

Консульський збір за набуття громадянства за народженням не стягується.

Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням не видаються!

УВАГА!

Під час подачі документів на реєстрацію дитини громадянином України необхідною є присутність лише одного з батьків-громадян України. 

Присутність в Посольстві іноземців (батька/мати дитини), або їхній дозвіл на реєстрацію українського громадянства та оформлення біометричного паспорта не потрібні.  

Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніш ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.

🔔 Чи отримує громадянство України дитина, народжена за кордоном у змішаному шлюбі, якщо один з її батьків є громадянином України на момент народження дитини, і яка вже має іноземне громадянство? 

- Так. Діти, які народились після 01.03.2001 р. отримують громадянство України автоматично з моменту народження. 

🔔 Як отримати виплату при народженні дитини?

З питань виплати слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел.  +38 (044) 289-66-89+38 (044) 226-24-45 Факс  +38 (044) 289-00-98Офіційне інтернет-представництво: http://www.mlsp.gov.ua Eлектронна адреса: [email protected]

Додаткове джерело: https://m.znaj.ua/society/dopomogu-na-dytynu-v-ukrayini-skilky-zaplatyat-i-yak-otrymaty

🔔 Які правові наслідки подвійного громадянства?

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Статтею 2 Закону України «Про громадянство України» передбачено, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Разом з тим, відповідно до пункту 1 статті 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття, є підставою для втрати громадянства України. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:

  1. одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
  2. набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;
  3. автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
  4. автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави.

Положення пункту 1 частини першої статті 19 Закону України «Про громадянство України» не застосовуються, якщо внаслідок виходу з громадянства України громадянин України стане особою без громадянства. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України. Громадянин України, щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов’язки громадянина України. Щодо громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux