Питання реєстрації актів цивільного стану
Опубліковано 28 січня 2021 року о 06:26

Ми громадяни України, постійно проживаємо в Таїланді, маємо намір  укласти шлюб. Чи це можливо зробити в Посольстві? Які документи для цього потрібні?

Громадяни України, які постійно проживають на території Таїланду та бажають зареєструвати шлюб в Посольстві України в Таїланді, подають особисто письмову заяву за встановленою формою та оригінали і копії своїх паспортних документів.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред'явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним).

Маю намір укласти шлюб з громадянином Таїланду, перебуваючи в цій країні, чи можна це зробити у Посольстві України в Таїланді?

Це не є можливим. Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають за межами України.

Водночас, ви можете зареєструвати шлюб в органах реєстрації актів цивільного стану Королівства Таїланд. Для цього, попередньо у Посольстві вам необхідно буде отримати довідку про неперебування у шлюбі.

Чи можна зареєструвати шлюб до спливу одного місяця від дня подання заяви?


У виняткових випадках, на підставі спільної заяви осіб, які бажають вступити в шлюб, та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк, про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про реєстрацію шлюбу.

На території Таїланду зареєстрували шлюб, отримали тайське свідоцтво про шлюб і хотіли б отримати українське. Чи так можливо?

Відповідно до частини другої пункту 1.5 Інструкції про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Міністерством закордонних справ України від 23 травня 2001 року №32/5/101, якщо реєстрація актів цивільного стану була проведена компетентними органами держави перебування, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація в дипломатичному представництві або консульській установі не провадиться.

Чи можливо зареєструвати розірвання шлюбу в Посольстві України в Таїланді?

Можливо, за умови  що обидва з подружжя є громадянами України та хоча б один з них постійно проживає в Таїланді (М’янмі або Лаосі), при чому постійне проживання має бути оформлене відповідно до законодавства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux