Дії у випадках надзвичайних подій
Опубліковано 28 січня 2021 року о 07:10

Які є рекомендації у Посольства щодо дій громадян України у разі виникнення надзвичайної події?

У разі виникнення надзвичайної ситуації, яка загрожує вашому життю і здоров’ю під час перебування в Таїланді (катастрофи, стихійні лиха тощо), необхідно зберігати спокій, діяти рішуче, але помірковано, виконувати всі вказівки тайських  компетентних органів, які здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію (зокрема – визначають безпечні шляхи евакуації, місця збору постраждалих, встановлюють правила поведінки та порядок дій у цих місцях, визначають черговість евакуації, регулюють отримання допомоги тощо).

Посольство України в Таїланді має визначений телефон "гарячої лінії" для зв’язку з установою у випадку виникнення загрози життю і здоров’ю громадян України (+66970107760).

Працівник консульської служби надасть вам необхідну допомогу у здійсненні евакуації із зони лиха (координація та контроль за включенням вас до евакуаційних списків у разі організованої евакуації тайським компетентними органами, надання допомоги у бронюванні та придбанні квитків для повернення в Україну, документуванні для повернення в Україну у разі втрати документів, здійсненні зв’язку з місцевими органами влади у випадку необхідності).

Що робити, якщо мене затримає тайська поліція?

У першу чергу поводитися з представниками правоохоронних органів спокійно, ввічливо, не чинити опору та уникати дій, що можуть бути розцінені як провокативні.

Разом з цим, громадянин України має законне право наполягати на отриманні детальних, в т.ч. письмових пояснень щодо причин затриманні, а також встановленні контакту із Посольством України для отримання консульського захисту, метою якого є забезпечення користування громадянином України всіма правами, передбаченими законами іноземної держави та її міжнародними договорами.

Чим Посольство може допомогти у разі трагічної події, смерті громадянина?

Окрім організаційно-консультативної та координаційної допомоги щодо порядку дій у такій ситуації (звернення до поліції, лікарні, бюро ритуальних послуг, страхової компанії), у Посольстві ви зможете легалізувати для України тайське свідоцтво про смерть, отримати його засвідчений примірник у перекладі українською мовою, отримати довідки для митної та санітарно-карантинної служби України, на підставі яких можна буде ввезти на територію України труну з тілом/урну з прахом.

На які питання не поширюється компетенція консула у разі смерті громадянина України?

Консул не має повноважень

- безпосередньо розслідувати причину смерті або можливого злочину;

- давати оцінку або визначати достовірність викладених в іноземних офіційних документах фактів;

- залагодити страхові претензії від імені родини покійного;

- оплачувати будь-які рахунки або борги покійного;

- зареєструвати смерть та видати українське свідоцтво, якщо смерть вже була зареєстрована компетентними органами іноземної держави.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux