Питання оформлення віз
Опубліковано 28 січня 2021 року о 05:33

Я маю намір запросити в Україну громадянина Таїланду, які документи для цього потрібні від мене? Який перелік документів він має подати до Посольства?

Окрім оригіналу нотаріально посвідченого запрошення іноземець має подати такі документи:

1) паспортний документ, який повинен відповідати таким вимогам:

бути дійсним не менш як три місяці після задекларованої дати виїзду з території України;

містити не менше двох вільних сторінок;

строком дії не більше 10 років;

2) заповнена через вебсайт visa.mfa.gov.ua та підписана візова анкета;

3) одна кольорова фотокартка розміром 35 х 45 міліметрів;

4) дійсний поліс медичного страхування з покриттям витрат щонайменше на 30000 євро або в еквіваленті іншою валютою;

5) документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави чи можливість отримати достатнє фінансове забезпечення у законний спосіб на території України відповідно до Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2013 р. № 884;

6) документ, що підтверджує сплату консульського збору.

Чи можу я написати запрошення від себе, не звертаючись до інших установ?

Ні, запрошення має бути нотаріально посвідченим.

Громадянину Таїланду потрібна віза терміново, чи можливо оформити візу протягом одного робочого дня?

Так, можливо, якщо іноземець має повний пакет документів, необхідних для оформлення візи та сплатив подвійну ставку консульського збору за терміновість.

Чи можна оформити туристичну візу громадянину М’янми дистанційно, не приїжджаючи до Посольства України в Бангкоку

Так, громадяни М’янми, Таїланду та Лаосу мають можливість оформлювати електронні візи для одноразового в’їзду в Україну на термін до 30 днів через Інтернет-ресурс evisa.mfa.gov.ua, без необхідності звернення до Посольства. Варто врахувати, що термін оформлення електронної візи складає 10 робочих днів.

Маю намір приїхати до України працювати спеціалістом з тайського масажу, маю дозвіл на працевлаштування. Чи можна оформити електронну візу у такому випадку?

Ні, для в’їзду в Україну з метою працевлаштування оформлюється довгострокова віза, лише через Посольство України в Таїланді.

Чи можете ви оформити візу громадянину Іраку, який нещодавно прибув до Таїланду з туристичною метою.

Нажаль ні. Громадянам деяких держав,  у тому числі Іраку, візи видаються в державі тимчасового або постійного проживання заявників після проведення особистої співбесіди з іноземцем та за погодженням з відповідними державними органами України.

Виключенням з цьому правила є такі випадки:

1) іноземець та особа без громадянства має у паспортному документі дійсну багаторазову використану візу країн Шенгенської угоди (країна, на яку поширюється дія Регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС від 15 березня 2006 р. № 562/2006 (Шенгенський кодекс про кордони), Австралії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Ірландії, Канади, Нової Зеландії, Сполучених Штатів Америки, Японії або має дозвіл на проживання в одній із зазначених країн;

2) іноземець та особа без громадянства в’їжджає в Україну на запрошення державного органу, державної установи України або відповідно до звернення компетентного органу іноземної держави чи міжнародної організації;

3) за письмовим рішенням керівника закордонної дипломатичної установи України або департаменту консульської служби МЗС з метою забезпечення інтересів України у сфері зовнішньої та внутрішньої політики, а також у випадках, які мають гуманітарний характер;

4) у разі наявності у паспортному документі іноземця або особи без громадянства використаної протягом останніх 24 місяців візи для в’їзду в Україну.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux