Питання легалізації документів
Опубліковано 28 січня 2021 року о 06:54

Хочу легалізувати офіційний документ виданий компетентними органами Таїланду. З чого почати?

Перш за все, документ, виданий компетентними органами Таїланду має пройти процедуру легалізацій у Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ Таїланду, який знаходиться за адресою: Legalization Division , 3rd floor, Department of Consular Affairs, Ministry of Foreign Affairs, 123 Chaeng Watthana Road, Bangkok 10210

Які документи мені необхідно подати, щоб легалізувати офіційний документ?


При поданні офіційних документів на консульську легалізацію:

- фізичні особи подають документ, який посвідчує особу, та заяву на вчинення консульської легалізації;

- юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації.

Проживаю не в Бангкоку, чи можливо, щоб мої документи були подані на легалізацію іншою особою, моїм представником?

У такому випадку, разом з іншими документами, ваш представник має подати довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від вашого імені.

Які документи не підлягають консульський легалізації?

Легалізації не підлягають:

- документи й акти, які суперечать законодавству України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян;

- оригінали, копії та фотокопії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти та роз’яснення щодо їх застосування;

- документи, видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень.

Мені потрібно легалізувати паспорт?

Оригінали, копії та фотокопії паспортів не підлягають легалізації відповідно до законодавства України.

Як легалізувати для Таїланду виданий в Україні документ про освіту (диплом)?

Документи про освіту, видані в навчальних закладах України, спочатку мають пройти процедуру легалізації на території України у Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України, а вже потім у Посольстві.

Водночас для документів про освіту встановлений особливий порядок легалізації на території України. Дипломи   про   вищу   та   середню   спеціальну  освіту міжнародного зразка,  виписки  із  залікових  відомостей,  дипломи Вищої атестаційної комісії України проходять процедуру легалізації безпосередньо в Департаменті консульської служби МЗС  України  при поданні їх представником навчального закладу, який видав документ, та за наявності листа-звернення навчального закладу,  засвідченого в  міністерстві,  іншому центральному органі виконавчої влади,  до сфери управління якого належить навчальний заклад. У цьому випадку робиться   напис:  "Цей   документ   легалізовано  в  Департаменті консульської служби МЗС України".

Звертаємо Вашу увагу, що інколи для оформлення дозволу на працевлаштування в Таїланді достатньо засвідченого перекладу диплому в Посольстві.

Як легалізувати для Таїланду видане в Україні свідоцтво про шлюб?

Офіційні документи,  які видаються  органами  реєстрації актів  громадянського  стану  і  надалі  використовуватимуться  за кордоном, спочатку мають пройти процедуру легалізації на території України.

Зазначені документи спочатку засвідчуються у відділах реєстрації актів громадянського стану Головних територіальних управліннях юстиції, за місцем видачі документів. Потім з цими документами необхідно звернутися до Департаменту консульської служби МЗС України для проставлення легалізаційних штампів  і тільки після цього вони можуть бути подані на легалізацію до посольства/консульства Таїланду.

Чи обов’язково завжди легалізовувати тайські документи спочатку в Департаменті консульської служби Міністерстві закордонних справ Таїланду?

Так, це є обов’язковою вимогою.

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ Таїланду знаходиться за адресою: Legalization Division , 3rd floor, Department of Consular Affairs, Ministry of Foreign Affairs, 123 Chaeng Watthana Road, Bangkok 10210

Крім того, зверніть увагу, що відповідно до вимог тайського законодавства Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ Таїланду проставляє легалізаційні штампи строком дії 3 місяці.

Скільки часу займає легалізація моїх документів в Посольстві і який консульський збір передбачений за цю дію?

У звичайному порядку легалізація документа в Посольстві займає 5 робочих днів і консульський збір за цю дію – 1550 тайських бат (за штамп, станом на березень 2020 року). За термінову легалізацію документа стягується подвійна ставка консульського збору (термін – до 5 робочих днів, за наявності можливості, протягом одного робочого дня).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux