Політичні відносини між Україною і Таїландом
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 16:09

Королівство Таїланд визнало незалежність України 26 грудня 1991 року.

Дипломатичні відносини між двома державами були встановлені 6 травня 1992 року шляхом обміну відповідних нот.

Інтереси Таїланду в Україні представляє Посольство Королівства Таїланд у Республіці Польща. Посол Таїланду – пані Сансані Сахуссарунгсі.

22 жовтня 2002 року у Бангкоку розпочало свою діяльність Посольство України, з відкриттям якого політичний діалог між двома країнами набув конкретного наповнення та прагматизму. Відбулося певне зближення поглядів на деякі важливі теми сучасних міжнародних відносин. Збільшилася кількість візитів високопосадових українських делегацій, що відвідали Таїланд та тайських делегацій, які перебували з візитами в Україні.

Були встановлені контакти з представниками Королівської родини Таїланду, а також започатковані міжпарламентські обміни між Україною і Королівством.

Вагомим результатом активізації двосторонніх контактів різного рівня стало надання Таїландом конкретної підтримки намірам України стати членом Світової Організації Торгівлі, а також підписання двостороннього Протоколу між Україною та Королівством Таїланд щодо доступу до ринків товарів і послуг у контексті вступу України до СОТ.

У вересні 2003 року тайські парламентарії відвідали Київ та провели переговори з представниками Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ, Торгово-промислової палати України та бізнес-структур.

Непересічне значення у контексті розвитку українсько-тайських відносин мав офіційний візит до Таїланду другого Президента України (9-11 березня 2004 року), який надав нового потужного імпульсу всьому спектру українсько-тайського співробітництва. В ході візиту відбулися зустрічі Президента України з Королем Таїланду Б.Адульядеєм, Прем’єр-міністром країни, а також переговори у складі офіційних делегацій. Президент України також взяв участь у бізнес-форумі, організованому за сприяння Федерації промисловців Таїланду.

В рамках проведених переговорів сторонами було підкреслено прагнення двох держав розвивати дружні відносини, обговорювалися напрямки поглиблення двостороннього співробітництва, а також можливості реалізації взаємовигідних проектів. Президент України визначив співробітництво з Таїландом одним із головних пріоритетів української зовнішньої політики в регіоні Південно-Східної Азії. Відзначалася відсутність принципових розбіжностей між Україною і Таїландом з актуальних міжнародних проблем.

Протягом 2004-2006 років відбулися зустрічі на рівні міністрів закордонних справ України і Таїланду та їх заступників у рамках міжнародних заходів. В центрі уваги сторін перебували питання активізації політичного діалогу та зміцнення торговельно-економічного співробітництва.

Посилилася взаємодія України та Таїланду в ООН. Українські і тайські дипломати активно співпрацювали у ході обговорення оновленої Резолюції ГА ООН щодо заборони протипіхотних мін. У жовтні 2004 року відбулася робоча поїздка до Києва групи тайських дипломатів, у рамках якої були проведені консультації щодо узгодження підходів стосовно імплементації Конвенції про заборону протипіхотних мін. Україна погодилася стати співавтором оновленого документу, а також ратифікувала у 2005 році відповідну Конвенцію. Таїланд також з розумінням поставився до оголошення Заяви ГА ООН щодо відзначення 70-річниці Голодомору в Україні. Україна та Королівство Таїланд активно співпрацювали з питань, пов’язаних з реформою ООН та Ради Безпеки Організації.

У 2007 році Таїланд відвідала низка українських делегації. Був парафований проект Угоди про торговельно-економічне співробітництво. У червні 2007 року відбувся візит тайської делегації на чолі з Міністром комерції К.Джирапаетом до Києва. В рамках візиту тайські представники провели переговори з керівництвом Міністерства економіки та ТПП України. Сторони підтвердили обопільну зацікавленість у поглибленні двосторонньої співпраці.

У травні 2008 року у Києві було офіційно відкрито Почесне Консульство Таїланду в Україні.

У червні 2008 року набула чинності Угода про скасування візових вимог для пред’явників дипломатичних, службових та офіційних паспортів, що сприяло активізації політичного діалогу між країнами.

9 вересня 2009 року було проведено перший раунд політичних консультацій між МЗС України та МЗС Королівства Таїланд на рівні заступників міністрів у Києві. 

26 вересня 2011 року Міністр закордонних справ України провів зустріч із Міністром закордонних справ Таїланду С.Товічакчайкулом у рамках роботи 66-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку.

Впродовж 2011-2017 років активно розвивалося двостороннє співробітництво в сфері оборони.

Так, 18-20 березня 2012 року відбувся робочий візит в Україну Головнокомандувача Королівської Тайської Армії, генерала Праюта Чан-о-Ча. 9-13 жовтня 2012 року пройшов офіційний візит в Україну Міністра оборони Таїланду, головного маршала авіації С.Суванатата. Під час візиту було укладено Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Таїланд про співробітництво у сфері оборони. У період з 29 до 31 січня 2013 року відбувся офіційний візит до Таїланду Міністра оборони України. Під час візиту відбулися зустрічі з Міністром оборони Королівства Таїланд С.Суванататом, Головнокомандувачем Королівської Тайської Армії, генералом П.Чан-о-Ча. 3-7 вересня 2013 року відбувся офіційний візит до Королівства Таїланд Командувача Сухопутних військ Збройних сил України на запрошення Головнокомандувача Королівської Тайської Армії, генерала П.Чан-о-Ча. У період з 28 жовтня по 3 листопада 2015 року відбувся робочий візит до Таїланду Першого заступника Секретаря РНБО України О.В.Гладковського. 1-4 листопада 2015 року Таїланд відвідав із робочим візитом Міністр оборони України С.Т.Полторак. 14-16 вересня 2016 року на запрошення Міністра оборони України С.Т.Полторака відбувся візит в Україну делегації оборонного відомства Таїланду на чолі з заступником Міністра оборони У.Сітабутром, у ході якого відбулися його зустрічі з Першим заступником Секретаря РНБО України, головою Міжвідомчої комісії з політики ВТС та експортного контролю О.В.Гладковським та заступниками Міністра оборони І.В.Павловським і І.О.Долговим, а також відвідання ДП «Завод ім. В.О.Малишева», ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О.Морозова» та ДП «Київський бронетанковий завод». Протягом згаданих зустрічей були обговорені питання реалізації Україною зовнішньоекономічних договорів із Таїландом на постачання бронетехніки та можливості організації на території Королівства підприємства з ремонту та обслуговування бронетанкової техніки.

У 2016 році політичний діалог між Україною та Таїландом на високому рівні, порівняно з попередніми роками, відзначався певним динамізмом. Так, перебуваючи в Пекіні з метою участі у роботі П’ятої зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів та спостерігачів НВЗДА, 28 квітня Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін зустрівся зі своїм тайським колегою Д.Прамудвінаєм. У ході зустрічі сторони, зокрема,  узгодили графік політичних контактів на найближчу перспективу, обговорили питання взаємодії в рамках міжнародних організацій та військово-технічного співробітництва між Україною і Таїландом.

5 червня 2017 року в рамках першого в історії двосторонніх українсько-тайських відносин офіційного візиту Міністра закордонних справ України до Таїланду відбулася зустріч Павла Клімкіна з тайським колегою - Доном Прамудвінаєм, Міністром закордонних справ Королівства Таїланд. У ході зустрічі сторонами було висловлено обопільну зацікавленість у всебічній активізації українсько-тайських взаємин, відбувся широкій обмін думками з актуальних міжнародних та регіональних питань. Павло Клімкін запросив тайського колегу відвідати Україну з візитом. Запрошення було з вдячністю сприйняте тайською стороною. Сторони узгодили  графік майбутніх політичних контактів на найближчу перспективу, зокрема, було досягнуто домовленостей стосовно проведення найближчим часом другого раунду політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ, а також першого засідання міжурядової Спільної комісії з двостороннього співробітництва. У ході переговорів були предметно розглянуті шляхи поглиблення українсько-тайської взаємодії в рамках міжнародних організацій, а також перспективи подальшого розвитку, насамперед, торговельно-економічного двостороннього співробітництва.

За підсумками переговорів сторонами було підписано Договір між Україною та Королівством Таїланд про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та Торговельну Угоду між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд. Реалізація заходів, регламентованих підписаними документами, істотно сприятиме активізації двосторонніх контактів між співробітниками правоохоронних органів та представниками ділових кіл двох країн. Так, імплементація відповідних положень міждержавного Договору про взаємну правову допомогу в кримінальних справах суттєво активізує взаємодію та підвищить рівень координації між правоохоронцями, насамперед, у ході розслідувань кримінальних злочинів, вчинених на територіях України та Таїланду. Укладення Торговельної Угоди з Таїландом, який є важливим торговим партнером України у Південно-Східній Азії з обсягом двостороннього товарообігу у 2017 році в понад 460 млн. дол. США (за позитивного для України сальдо в 63,729 млн. дол. США), відкриває додаткові можливості для взаємовигідного, прагматичного співробітництва між двома країнами на економічному та інвестиційному напрямах двосторонніх відносин. Спрямована на розвиток контактів між бізнесменами, створення спільних підприємств та представництв комерційних установ на територіях двох країн, міжурядова Торговельна Угода регламентує, зокрема, започаткування роботи Спільної комісії з питань торгівлі під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України та Міністра комерції Таїланду, яка опікуватиметься вивченням можливостей розширення та диверсифікації двосторонніх торговельно-економічних відносин.

Під час перебування у тайській столиці – м. Бангкок Павло Клімкін відвідав Королівський Палац та залишив запис співчуття у скорботній книзі пам’яті попереднього тайського монарха – Короля Бхумібола Адульядея – Рами ІХ.

12-13 червня 2017 року робочий візит до Таїланду здійснив Перший заступник Генерального прокурора України Д.А.Сторожук. У ході зустрічі Д.А.Сторожука з Генеральним Атторнеєм Королівства П.Ютхапанборіпаном обидві сторони висловили готовність до розбудови українсько-тайської співпраці у сфері попередження правопорушень та обміну інформацією щодо розшуку осіб, які вчинили правопорушення. В ході візиту було підписано Угоду між Генеральною прокуратурою України та Офісом Генерального прокурора Королівства Таїланд про взаємне співробітництво.

3-7 листопада 2017 року відбувся робочий візит до Королівства Таїланд Міністра оборони України С.Т.Полторака з метою участі в міжнародній виставці «Оборона та безпека – 2017» та  проведення переговорів з військово-політичним керівництвом Таїланду та інших країн. Виставка «Оборона та безпека» - найбільш масштабна виставка військової техніки, обладнання та продукції подвійного призначення у регіоні Південно-Східної Азії, яка проходить раз на два роки в м. Бангкок. 2017 року у заході взяли участь делегації з понад 40 країн, які були представлені на рівні керівників оборонних відомств та командування різних родів військ. 6.11.2017 р. відбулися переговори С.Т.Полторака з Віце-прем’єр-міністром, Міністром оборони Таїланду П.Вонгсувоном та Головнокомандувачем Королівської тайської армії Ч.Сіттісартом, в ході якої Міністр оборони України, зокрема, поінформував тайських партнерів про розвиток безпекової ситуації на Донбасі та протидію російській агресії, прогрес у реформуванні ЗС України та зміцненні обороноздатності нашої країни, а також зміцнення вітчизняного ОПК. Сторони висловили обопільну зацікавленість у всебічному розвитку військового та військово-технічного українсько-тайського співробітництва, підкресливши, що взаємодія у цих сферах лишається одним з найбільш важливих напрямів двосторонньої співпраці.

В рамках візиту С.Т.Полторак провів окремі зустрічі із заступником Міністра національної оборони В’єтнаму, Державним секретарем Міністерства оборони Таїланду та заступником Постійного секретаря Міністерства оборонної промисловості Туреччини. Під час відвідин Міжнародної виставки «Оборона та безпека – 2017» Міністр оборони України оглянув, зокрема продукцію, що експонується українськими виробниками, у т.ч. ДК «Укроборонпром», «Ліга оборонних підприємств», «RPA Practika», «Укрінмаш», «Укрспецтехніка» та «Техімпекс». Особливу увагу в ході огляду Міністр приділив «БТР-4Е» українського виробництва, який, за визначенням тайських організаторів заходу, став однією з «родзинок» цьогорічної виставки. Робочий візит до Таїланду Міністра оборони України сприяв підтриманню динаміки контактів між представниками військово-політичного керівництва України і Таїланду, а також дав можливість окреслити перспективи подальшого розвитку двостороннього українсько-тайського військового та військово-технічного співробітництва.

Протягом 25 років з часу встановлення дипвідносин між Україною і Таїландом було підписано 18 двосторонніх договірно-правових документів, ще кілька проектів перебувають на узгодженні сторін. Україна активно співпрацює із Таїландом у рамках ООН та інших міжнародних організацій. Зокрема, усталеною та ефективною є, у цьому контексті, практика взаємної підтримки між Україною і Таїландом з електоральних питань.

Україна високо цінує той факт, що Королівство Таїланд увійшло до сотні держав, які підтримали історичну резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, а також приєднання Таїланду до кола співавторів резолюції «Співпраця та допомога Україні у сфері прав людини», схваленої у ході червневої сесії РПЛ ООН 2016 року. Високої оцінки заслуговує і послідовність позиції щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України з боку Таїланду, яка була підтверджена, зокрема, у вітальному листі Прем’єр-міністра Королівства П.Чан-о-Ча на адресу Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана з нагоди 25-ї річниці Незалежності нашої держави, а також у ході переговорів керівників зовнішньополітичних відомств двох країн, проведених у рамках офіційного візиту П.А.Клімкіна до Таїланду в червні 2017 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux