Паспортні питання
Опубліковано 21 січня 2021 року о 03:15

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (біометричний) видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:

- оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв’язку із набуттям громадянства України);

- втрата або викрадення паспорта;

- непридатність (пошкодження) паспорта для подальшого використання;

- відсутності в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;

- закінчення строку дії паспорта;

- зміна інформації, внесеної до паспорта;

- виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.


📌 У Посольстві паспорт громадянина України (внутрішній), у тому числі у форматі пластикової картки ID, не видається! 

Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку здійснюється виключно в Україні, за зареєстрованим місцем проживання або шляхом звернення до відповідного центру надання адміністративних послуг (більш детально).


 • Консульський прийом в Посольстві здійснюється виключно за попереднім записом online - для даної консульської дії необхідно буде обрати "Паспортні питання" - "Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон" або "Отримання паспорта"
 • Реєстрація (рандеву) здійснюється на кожну консульську дію ОКРЕМО (наприклад, якщо необхідно посвідчити 2 довіреності, або оформити паспорти двом членам сім'ї, вчинити декілька дій -  треба зарезервувати 2 рандеву окремо).
 • Консульське обслуговування відбувається виключно для тієї консульської дії, яку Ви обрали на сайті.

Потрібно оформити паспорт у максимально стислий термін, чи є така можливість, що Посольство може порадити?

Персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані МЗС до закордонних дипломатичних установ міжнародним експрес-відправленням. Сервіс доступний на сайті АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» https://www.dhl.com.ua/uk/express.html, де розміщено посилання на «UA Passport Express Delivery».

У паспорті завершитися вільні сторінки, хочу отримати новий паспорт, зберігши при цьому наявний, оскільки у ньому є чинна американська віза?

Закордонний паспорт з чинною візою Посольство може залишити вам при оформленні нового документа, але такий паспорт підлягає анулюванню щляхом пробиття машинозчитувальної зони.

Переоформлюю дозвіл на проживання і проживання в Таїланді, попередня віза завершилася, чекаю на підтвердження міграційної служби щодо дозволу на продовження терміну перебування в країні, чи можу в цей час подати документи на оформлення нового закордонного паспорта?

Так, можете, варто лише пам’ятати про термін оформлення до 3 місяців або замовити експрес-доставку паспорта.

Посольство оформлює біометричний паспорт, але при видачі паспорта моїй дитині ніякої біометричної інформації, зокрема відбитків пальців, не надавалося. Чи не виникнуть проблеми з поїздками до Європи з таким паспортом?

Ні, проблем не виникне. Для оформлення паспорта дитина до 12 років не проходить процедуру дактилоскопії, до 14 років – не ставить підпис.

На вистачає сторінок в паспорті для продовження подорожі країнами Південно-Східної Азії. Чи могли б ви вклеїти додаткові сторінки в мій паспорт?

Ні, можливість вклеєння додаткових сторінок в паспорт українським законодавством не передбачена. Рекомендуємо оформлювати новий документ.

Чи могло б Посольство вписати мою нещодавно народжену дитину в мій закордонний паспорт?

Так, це можливо.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux