7 жовтня 2014 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України№ 482 «Про внесення змін до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію».
З текстом постанови можна ознайомитись на веб-сторінці «Законодавство України» за адресою: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/482-2014-%D0%BF.
Постанова прийнята з метою приведення Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 567, у відповідність із законами України від 08.07.2011 р. № 3671-VI «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», від 19.06.2014 р. № 1539-VІI «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» щодо підстав для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України», а також постановами Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 р. № 39 «Про затвердження Порядку реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги» та від 05.03.2014 р. № 90 «Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення».
Зокрема, положеннями постанови передбачено:
1) врегулювання питання оформлення короткострокової візи:
- особам, які в’їжджають в Україну з метою надання гуманітарної допомоги або провадження благодійної діяльності (віза типу «С» оформлюється за нульовою тарифною ставкою консульського збору на підставі відповідного підтвердження Мінсоцполітики);
- в окремих випадках, з метою забезпечення інтересів у сфері зовнішньої політики віза типу «С» може бути оформлена на підставі письмового розпорядження керівника дипломатичного представництва або консульської установи України, що оформлюється у вигляді відповідної резолюції на першій сторінці візової анкети заявника;
2) врегулювання питання оформлення довгострокової візи:
- особам, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (частина шоста статті 42 Закону України «Про зайнятість населення», частина перша статті 9 Закону України «Про закордонних українців»):
У вказаних випадках віза типу «Д» оформлюється на підставі трудового договору (контракту), а для осіб, які мають статус закордонного українця, - трудового договору (контракту) та посвідчення закордонного українця.
- членам сім’ї іноземця або особи без громадянства, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту або яким надано тимчасовий захист в Україні (віза типу «Д» оформлюється на підставі окремого дозволу ДКС МЗС);
- спортсменам, які набули професійного статусу та в’їжджають в Україну для участі в спортивних програмах (віза типу «Д» оформлюється на підставі запрошення відповідного державного органу, відповідального за виконання спортивних програм);
- членам сім’ї іноземця або особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання в Україні (віза типу «Д» оформлюється на підставі копії рішення про надання дозволу на імміграцію, оформленого територіальним органом або підрозділом ДМС);
3) скасування запрошень для оформлення короткострокових віз для в’їзду в Україну для громадян Катару, Кувейту та ОАЕ.
4) запровадження для громадян ОАЕ, які в’їжджають в Україну з метою туризму, можливості оформлення віз терміном до 15 днів в аеропортах «Бориспіль», «Одеса» та Одеському морському торговельному порту за наявності документів, що підтверджують туристичний характер поїздки;
5) визначення чіткого строку оформлення візи у звичайному порядку –
15 календарних днів з дати отримання візової анкети та документів, необхідних для оформлення візи, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Строк оформлення візи може бути продовжено до 30 календарних днів у разі необхідності проведення подальшої перевірки зазначених документів.
При цьому, оформлення візи у строк до 15 календарних днів вважається терміновим, здійснюється за бажанням іноземця та особи без громадянства та у разі можливості такого оформлення, а також зі справлянням консульського збору в подвійному розмірі.
Відповідно до частини першої статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.