Посольство України в Королівстві Таїланд

Київ 20:33

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Республікою Союз М’янма

В останні роки українсько-м’янманські двосторонні економічні відносини характеризуються збереженням високих обсягів товарообігу, розширенням товарної номенклатури українського експорту та наповненням договірно-правової бази, направленої на поглиблення торгово-економічних відносин.

Порівняльна таблиця двосторонньої торгівлі товарами
між Україною та Республікою Союз М’янма (2014-2017 рр.)

(млн. дол. США)

Товарообіг

7,206

12,989

63,216

47,013

Експорт

6,245

12,059

61,981

44,375

Імпорт

0,961

0,930

1,235

2,638

Сальдо

 +5,284

 +11,129

+60,7465

+41,737

Стимулом для подальшого співробітництва став перший  в історії українсько-м’янманських відносин офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Республіки Союз М’янма, який відбувся 11 – 12 січня 2017 року. 

У рамках візиту П.Клімкін провів окремі зустрічі з Президентом М’янми Хтіном Чжо, Державним радником і Міністром закордонних справ М’янми Аун Сан Су Чі, а також Головнокомандувачем збройних сил М’янми Мін Аун Хлаїнгом.

Сторони висловили обопільну зацікавленість у всебічній активізації двосторонніх взаємин, було обговорено перспективи поглиблення взаємодії в рамках міжнародних організацій, відбувся обмін думками щодо актуальних міжнародних та регіональних питань. Також  було обговорено перспективи розширення договірно-правової бази українсько-м’янманських відносин у торговельно-економічній сфері, зокрема, підготовку до підписання двосторонніх угод економічного спрямування - про торговельно-економічне співробітництво, заохочення і захист інвестицій та уникнення подвійного оподаткування

Напередодні згаданого візиту за участі Посла України в М’янмі відбулося урочисте відкриття Почесного консульства України в м. Янгон. Робота Почесного консульства впродовж 2017 року в багатьох моментах була спрямована на налагодження двосторонніх економічних контактів між Україною та М’янмою, поширення інформації про економічний потенціал України та розвиток договірно-правової бази, передусім економічного характеру.

Відтак за сприяння Почесного Консульства та за участі Посла України в Республіці Союз М’янма 21 грудня 2017 року в м.Янгон було підписано Угоду про співробітництво між Українським союзом промисловців та підприємців (УСПП) і Федерацією торгових палат та промисловості РСМ (Федерація). Від м’янмарської сторони участь у церемонії підписання взяли Президент Федерації Зо Мін Він та Генеральний Секретар Аунг Чі Со.

Угода стала першим двостороннім документом, що спрямований на розвиток економічного співробітництва між двома державами. Передбачається, що в майбутньому сторони сприятимуть підписанню і міжурядових договорів у сфері економіки і торгівлі. Окрім цього, відповідно до Угоди планується проведення бізнес-семінарів та конференцій, організація двосторонніх візитів, налагодження прямих бізнес контактів між діловими колами України та М’янми.