Посольство України в Королівстві Таїланд

Київ 23:47

Переговори щодо укладення нового договору між Україною та ЄС

Відповідно до положень Плану дій Україна-ЄС, виконання Україною його політичних пріоритетів, зокрема проведення вільних та демократичних парламентських виборів у березні 2006 р., відкрило шлях для початку переговорного процесу щодо нової посиленої угоди, яка має замінити Угоду про партнерство та співробітництво (УПС) від 1994 р.

22 січня 2007 р. Радою міністрів ЄС із загальних питань та зовнішніх відносин був ухвалений проект мандату на переговори з Україною щодо нової посиленої угоди. Перший раунд переговорів відбувся 5 березня 2007 р. у Брюсселі.

Станом на серпень 2007р., Україна та ЄС провели чотири раунди переговорів (5 березня, м. Брюссель, 2-3 квітня, м. Київ, 23-24 травня, м. Брюссель, 2-4 липня, м. Київ). За їх результатами сторони погодили спільний звіт, який буде представлено на Одинадцятому Саміті Україна-ЄС 14 вересня 2007 р. у Києві. Наступні раунди переговорів заплановано на 16-18 жовтня у Брюсселі та грудень у Києві. Водночас переговори стосовно одного з ключових елементів нової угоди – всебічної та поглибленої Зони вільної торгівлі (ЗВТ), заснованої на принципах асиметрії, розпочнуться невідкладно після завершення формальностей, пов’язаних зі вступу України до СОТ.

Проведені у першому півріччі 2007 року раунди переговорів дали змогу погодити структуру та основні елементи нової угоди. Сторони погодилися, що нова угода повинна стати амбіційним та інноваційним документом, який охоплюватиме всі сфери співробітництва України та ЄС. Це має бути єдиний рамковий документ, який визначає принципи та цілі розвитку відносин на середньострокову перспективу. Сторони в цілому узгодили загальні цілі та принципи політичного діалогу, співробітництва у сфері зовнішньої та безпекової політики, юстиції, свободи та безпеки, обмінялися думками стосовно засад економічного та секторального співробітництва.

Крім цього, протягом першого півріччя 2007 року сторони швидко досягли значного прогресу в змістовному наповненні угоди у сферах політичного діалогу, зовнішньої та безпекової політики, юстиції, свободи та безпеки. На даний момент триває постатейне обговорення розділів угоди у цих сферах.

Переговорний процес здійснюється у рамках трьох робочих груп:
а) групи політичного діалогу та зовнішньої і безпекової політики,
б) юстиції, свободи та безпеки,
в) економічного та секторального співробітництва.

Після початку переговорів щодо створення зони вільної торгівлі запрацює четверта відповідна робоча група.