Посольство України в Королівстві Таїланд

Київ 23:59

Проведення Саміту Україна-ЄС

14 вересня 2007 року у м.Київ відбудеться Одинадцятий Саміт Україна – ЄС.

Делегацію України очолить Президент В.А.Ющенко. До її складу увійдуть Перший віце-прем'єр-міністр України М.Я.Азаров, міністр закордонних справ А.П.Яценюк, керівники низки міністерств і відомств. Європейська сторона, буде представлена Делегацією Головуючої в ЄС Португалії на чолі з Головою Європейської Ради, Прем'єр—міністром Ж.Сократешем, за участю міністра закордонних справ Португалії Л.Амаду; Делегацією Ради міністрів ЄС на чолі з Генеральним секретарем Ради Високим представником Х.Соланою та Делегацією Європейської Комісії на чолі з її Президентом Ж.М.Баррозу, за участю Комісара ЄС з питань зовнішніх зносин та Європейської політики сусідства Б.Ферреро-Вальднер.

Під час Саміту планується порушити такі питання як:
— ситуація у ЄС та в Україні;
— відносини між Україною та ЄС в т.ч. питання укладення Нової посиленої угоди між Україною та ЄС;
— співпраця з питань спільної зовнішньої та безпекової політики;
— торговельно—економічні питання, включаючи зону вільної торгівлі;
— співробітництво у галузі юстиції, свободи та безпеки;
— енергетика, ядерна безпека та навколишнє середовище;
— міжнародне та регіональне співробітництво.

Планується, що під час Саміту сторони ухвалять Спільну доповідь щодо прогресу у переговорах з укладення Нової посиленої угоди, а також другий спільний звіт Україна — ЄС про хід реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо співробітництва в енергетичній сфері протягом 2007 року.

Разом з тим, программою Саміту передбачені також окремі двосторонні зустрічі вищих керівників ЄС та України.

Зокрема, запланована зустріч Головуючого у Європейській Раді, Прем”єр—міністра Португалії Ж.Сократеша, Президента Європейської Комісії Ж.Барозу та Генерального секретаря Ради міністрів ЄС/Верховного представника ЄС з питань Спільної зовнішньої та безпекової політики Х.Солани з Прем”єр—міністром України В.Ф.Януковичем.