Посольство України в Королівстві Таїланд

, Київ 07:25

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Республікою Союз М’янма

11-12 січня 2017 року відбувся перший в історії українсько-м’янманських відносин офіційний візит до Республіки Союз М’янма Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

У рамках візиту П.Клімкін провів окремі зустрічі з Президентом М’янми Хтіном Чжо, Державним радником і Міністром закордонних справ М’янми Аун Сан Су Чі, а також Головнокомандувачем збройних сил М’янми Мін Аун Хлаїнгом.

Сторони висловили обопільну зацікавленість у всебічній активізації двосторонніх взаємин, було обговорено перспективи поглиблення взаємодії в рамках міжнародних організацій, відбувся обмін думками щодо актуальних міжнародних та регіональних питань. Також  було обговорено перспективи розширення договірно-правової бази українсько-м’янманських відносин у торговельно-економічній сфері, зокрема, підготовку до підписання двосторонніх угод економічного спрямування - про торговельно-економічне співробітництво, заохочення і захист інвестицій та уникнення подвійного оподаткування

За даними Державної фіскальної служби України, обсяг торгівлі товарами між Україною та Республікою Союз М’янма у 2016 р., без урахування тимчасово окупованої території АР Крим та м.Севастополь,  становив  56,960   млн. дол. США та зріс на 43,960 млн. дол. США порівняно з 2015 роком.

Український експорт склав 55,889 млн. дол. США, збільшившись на 43,817 млн. дол. США. Імпорт з М’янми склав 1,071 млн. дол. США та зріс на 0,141 млн. дол. США. Сальдо було позитивним для України у сумі  54,818 млн. дол. США.