Посольство України в Королівстві Таїланд

, Київ 19:34

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і Таїландом

Гуманітарне співробітництво між Україною і Таїландом поступово набуває конкретного змісту.

Кількість український туристів, які відвідують Таїланд, щороку зростає. За інформацією Міграційної служби Таїланду, у 2013 р. Таїланд відвідало понад 35 тисяч українських громадян, серед яких близько 23 тисяч – з туристичною метою. Впродовж січня-квітня 2014 р. Таїланд відвідало майже 31 тис. українських громадян, серед яких 22 тис. 388 осіб – з туристичною метою. З метою розбудови договірно-правової бази у цій галузі на розгляд тайської сторони було передано проект двосторонньої угоди про співробітництво у сфері туризму (на даний час вже готовий до підписання).

На розгляді тайської сторони також знаходиться проект міжурядової Угоди про співробітництво у сфері культури.

Двостороннє культурне співробітництво було започатковано проведенням восени 2004 р. у Києві «Тижню Таїланду». В рамках «Тижня» були представлені тайські творчі колективи та презентовано зразки національної кухні.

Посольство України в Королівстві Таїланд на постійній основі здійснює роботу  щодо організації обміну художніми колективами двох країн для участі у фестивалях, виставках та інших заходах, що проводяться в Україні та Таїланді. Так, Посольством надано допомогу в організації поїздки тайського фольклорного колективу на фестиваль «Поліське літо», який з проходив у Луцьку, також надане сприяння у започаткуванні контактів та обміну студентськими танцювальними колективами Інституту розвитку мистецтв Таїланду та Київського національного університету культури і мистецтв.

За ініціативою Посольства в Бангкоку проведено Дні української кухні. На церемонії відкриття були присутні близько 400 представників офіційних та ділових кіл Таїланду, іноземні дипломати, а також журналісти. Захід отримав широке висвітлення у ЗМІ Королівства. В рамках популяризації української книги в Таїланді було проведено зустріч Посла України з Головою Асоціації книговидавців Таїланду, до Києва були надіслані пропозиції щодо участі українських представників у Міжнародній книжковій виставці - ярмарку «Bangkok Book Fair».

Міністерство охорони здоров’я Таїланду в якості гуманітарної допомоги передало лікарні Національної академії наук України медичне обладнання, а українською стороною надавалася гуманітарна допомога постраждалим від цунамі.

Протягом 2008 – 2013 рр. Посольством надавалося сприяння участі груп тайських дітей у  Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще», який проводився у дитячому таборі «Артек».

04 листопада 2016 року відбулася зустріч Посла України А.Бешти з Міністром туризму та спорту Королівства Таїланд К.Ваттанаврангкул. Основною тематикою зустрічі було обговорення пріоритетних питань порядку денного українсько-тайських відносин у відповідних сферах.

 З огляду на значну кількість громадян України, що відвідують Королівство з метою туризму, висловлено прохання про лібералізацію Таїландом візового режиму для українських туристів.

За результатами зустрічі також домовлено про активізацію двосторонньої співпраці у сфері спорту, зокрема, завершення погодження та підписання відповідної Угоди між Міністерством молоді та спорту України та Міністерством туризму та спорту Королівства Таїланд. У контексті заходів з відзначення у 2017 році 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Таїланд обговорили ідею про організацію дружнього матчу команд обох країн з Муей Тай.