Посольство України в Королівстві Таїланд

3, Київ 08:52

Королiвство Таїланд

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий (крім ДП, СП)

Туристична віза терміном до 15 днів оформлюється на кордоні. В’їзні візи терміном від 15 днів і більше, згідно законодавства Таїланду – оформлюються іноземними громадянами з країн, де існує візовий режим в’їзду, виключно в тайських  дипломатичних/консульських установах, що за кордоном.

У разі порушення вказаних правил, незалежно від наявного пакету турпослуг тощо, оплаченого або попередньо заброньованого місця проживання, зворотніх/транзитних авіаквитків чи інших відповідних документів, що посвідчують мету та терміни поїздки – відповідно до міграційно-візових правил Таїланду, тайськими компетентними органами відмовляється такій особі у праві в’їзду з подальшою необхідністю повернення до країни походження без оплати будь-яких компенсацій чи витрат.

Власники проїзних документів дитини (travel document of a child) мають оформлювати візи виключно в дипломатичних закордониих установах Королівства Таїланд.

Згідно із тайським національним законодавством у сфері візово-міграційних питань, відповідна віза по прибуттю в зазначений документ не проставляється. Порушників очікує невідкладне повернення до країни походження без оплати будь-яких компенсацій чи витрат.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство) http://thaiconsulate.kiev.ua/

Почесний Консул Королівства Таїланд в Україні: Радуцький Михайло Борисович

Години роботи (прийом документів та видача) : 10.00 — 18.00 (понеділок — п’ятниця)

Обідня перерва: 13.00 — 14.00

e-mail: mailin@thaiconsulate.kiev.ua

тел/факс. (044) 502 2983

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд про скасування візових вимог для пред'явників дипломатичних, службових та офіційних паспортів від 18.10.2007 р.

Королівство Таїланд, у цілому, є країною, що вітає присутність іноземців та позитивно налаштована на їхній приїзд.

Слід зважати, що в цій країні, з 2014 року запроваджено воєнний стан.

При дотриманні громадянами України елементарних загальноприйнятих норм поведінки в Королівстві можна уникнути чимало небажаних наслідків.

Зокрема, перед поїздкою до Таїланду необхідно:

 • Взяти з собою копії всіх документів, які планується брати у поїздку (паспорт для виїзду за кордон, паспорт громадянина України, інформацію про місце реєстрації в Україні, свідоцтво про народження тощо);
 • бути обачними при зберіганні документів у сейфі номеру готелю (номерів готелів від 3 зірок і вище). Зберігати гроші або документи у сейфі готелю, що знаходиться на реєстрації, здаючи їх під розписку адміністратору готелю;
 • без особливої потреби не беріть та не носіть із собою велику кількість готівки та документи;
 • перед виходом на вулицю з готелю, або виїздом на екскурсійні тури, готівку розкладіть у різні кишені;
 • при оплаті рахунків не показуйте всю готівку відразу, або вміст вашого гаманця чи сумочки;
 • ознайомтесь із відгуками інших мандрівників, які вже були у Таїланді;
 • замовляйте тури бажано максимально організовані та у компаній, які себе вже зарекомендували позитивно на туристичному ринку, зокрема, міжнародному;
 • користуйтесь елементарними правилами особистої гігієни;
 • перебуваючи у Таїланді, обережно та відповідально вживайте алкогольні напої. Пам’ятайте, що необережне вживання алкоголю у тропічному кліматі може спричинити додаткову шкоду Вашому здоров’ю; Особливо уникайте вжиття алкоголю під час купання у морі.
 • перебуваючи у країні у літній період - вживайте більше негазованої води;
 • не залишайте особисті речі (фото- відеокамери, сумочки тощо) без належного нагляду;
 • при пересуванні вулицями тримайтесь подалі від проїжджої частини;
 • дотримуйтесь правил дорожнього руху;
 • при пересування дорогами не шкодуйте витратити трохи більше коштів для проїзду у таксі. Тариф за посадку дивіться на написах при посадці. Водій повинен включити лічильник;
 • заздалегідь взнайте приблизну відстань від вашого готелю до місця призначення та вартість проїзду у таксі. У разі виявлення "швидкого" спрацювання лічильника рекомендуємо вийти із таксі і скористатися послугами іншого; у разі виникнення конфліктних ситуацій запишіть номер таксі та персональні дані таксиста.
 • при бажанні здійснити фото- відеозйомку переконайтеся, що місце, де це має відбуватися, не є режимним (в іншому випадку ви можете бути позбавлені ваших фото- відеоматеріалів);
 • заздалегідь отримайте контактні телефони Посольства та Почесного консула України у Таїланді;
 • уникайте одноосібного відвідання сумнівних закладів або контактів з сумнівними особами; у Таїланді, на жаль, існує практика отруєння одиноких туристів сильнодіючими психотропними речовинами, з подальшим вилученням цінних речей та документів;
 • не погоджуйтесь на, нібито, легкий спосіб отримання готівкових засобів, як зняття за підробними банківськими картками готівки з банкоматів тощо;
 • поважайте місцеві звичаї і традиції - особливо це стосується належного ставлення до зображень Короля Таїланду та членів королівської родини, гідної поведінки при відвідування храмів та громадських закладів.
 • Вживання, зберігання та розповсюдження наркотичних речовин у Таїланді відноситься до особливо тяжких злочинів, карається тривалими термінами позбавлення волі, а у деяких випадках довічним ув’язненням або вищою мірою покарання.
 • При вживанні страв національної тайської кухні або продуктів, пов'язаних із нею, необхідно бути надзвичайно обережними та обачними, щоб не зашкодити власному здоров'ю.

У разі Вашого затримання поліцією, викрадення майна, документів тощо невідкладно телефонуйте до Посольства України та вимагайте зустрічі або контакту з консульською посадовою особою.

пам’ятайте:

вашу безпеку ніхто не зможе забезпечити краще, ніж ви самі зможете попередити появу небажаного та небезпечного.

ВАЖЛИВО: Згідно із кримінально-процесуальним кодексом Таїланду, терміни покарання за злочини, зокрема скоєні у сфері економіки та банківської сфери, сягають 30-50 років 

Безпекова ситуація в Таїланді

Королівство Таїланд не належить до числа країн, де військові, резонансні соціально-політичні конфлікти або високий рівень криміногенної ситуації загрожують життю, здоров’ю та безпеці іноземців та громадянам України зокрема.

При прийнятті рішень щодо відвідання Таїланду доцільно враховувати такі безпекові аспекти.

Криміногенна ситуація

Протягом останніх кількох років на фоні стрімкого економічного підйому як окремих регіонів країни, так і окремих верств населення зокрема, суттєво відчувається і загострення специфічних проявів злочинності.

У Таїланді певну загрозу як здоров’ю, так і безпеці у цілому для іноземців можуть становити дії злочинців, спрямовані на:

 • протиправні дії у банківській сфері, зокрема, незаконне вилучення готівки з банкоматів;
 • розповсюдження наркотиків та пов'язані з цим злочини. Серед статей кримінального кодексу Таїланду існують також такі, які передбачають смертну кару за зберігання, розповсюдження, транспортування наркотичних засобів; нелегальними в Королівстві є також азартні ігри (казино).
 • зайняття проституцією та використання сексуальних послуг малолітніх;
 • отруєння іноземних туристів сильнодіючими психотропними речовинами з подальшим вилученням грошей, цінних речей, паспортних документів тощо;
 • залучення до міжнародної торгівлі людьми;
 • підробку документів.

Увага! Під час перебування в Таїланді рекомендується дуже ретельно ставитися до збереження закордонних паспортів, квитків та грошей!

Серед найпоширеніших видів злочинів по відношенню до іноземців масового характеру набуває викрадання особистого майна (сумочки, фото-відеотехніка тощо). Такі злочини, як правило, відбуваються у місцях масового скупчення іноземців (готелі, магазини, базари тощо) у разі недбалого залишення цінних речей на видних та легкодоступних для злодіїв місцях або без належного догляду за ними. Крім того, необхідно враховувати, що злочинці активно використовують легкі транспортні засоби, зокрема мотоцикли і мопеди. Вириваючи особисті речі, вони можуть завдати суттєві тілесні ушкодження потерпілому. Крадіжки такого виду здійснюються переважно підлітками чоловічої статі у віці від 16 до 20 років.

Актуальним та важливим для Таїланду є також проблема торгівлі як тваринами, занесеними до Міжнародної Червоної книги, так і виробами або продуктами виготовленими з них. Зокрема, законодавством Таїланду суворо заборонено купувати та вивозити вироби зі слонової кістки, мавп, крокодилів, черепах, тигрів (без спеціальних дозволів) тощо.

З огляду на релігійну цінність з Королівства Таїланд заборонено вивозити деякі зображення Будди. 

Королівською поліцією Таїланду вживаються посилені заходи з метою захисту прав іноземних громадян на території країни. В цьому зв’язку на базі відділу протидії злочинності Королівської поліції Таїланду був створений Департамент туристичної поліції. Співробітники Департаменту туристичної поліції на відміну від інших структурних підрозділів Королівської поліції Таїланду, як правило, володіють іноземними мовами. До головних функцій Департаменту туристичної поліції належать підтримання правопорядку, проведення слідчих дій та запобігання злочинам відповідно до Кримінального кодексу Таїланду та інших нормативно-правових актів Королівства. Ці функції Департамент виконує також щодо постраждалих або звинувачуваних, які є іноземцями та знаходяться на території Таїланду.

Здоров’я

Протягом останніх десятиріч у Таїланді простежується стрімка тенденція до покращення санітарно-епідеміологічного рівня життя населення. Проте, все ще у віддалених північно-східних районах Таїланду залишається несприятлива епідеміологічна ситуація із захворюванням людей та свійських тварин гострими інфекційними хворобами, серед яких є небезпечні для життя людини. Актуальною залишається і загроза захворіти лихоманкою денге, яку переносять комарі, особливо в дощовий сезон, що триває з червня по вересень.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців здійснюється у Таїланді виключно на платній основі.

З метою уникнення можливих непорозумінь стосовно права отримати належну медичну допомогу, включаючи невідкладне лікування, огляд чи реанімаційні заходи, необхідно передбачити укладення перед поїздкою до цієї країни відповідного страхового договору.

У страховому договорі необхідно чітко прописати види та обсяги можливого медичного лікування, а також, у разі настання нещасного випадку, що спричинив втрату життя, подальші механізми репатріації померлого/загиблого на Батьківщину та шляхи їхньої оплати.

Слід пам’ятати, що персонал тайських медичних закладів може відмовити пацієнту / потерпілому у наданні допомоги за відсутності гарантійного листа відповідної страхової компанії.

За відсутності страхового полісу, намагайтеся тримати зв'язок зі своїми близькими та родичами на Батьківщині задля якнайшвидшого, у разі такої потреби, вирішення з медичним закладом необхідних для лікування питань фінансового характеру.

Режимні території

У зв’язку з нестабільною ситуацією в південних провінціях Таїланду (Яла, Паттані, Наратіват) Урядом країни запроваджений надзвичайний стан. Враховуючи загострення ситуації у зазначених провінціях, що межують із Малайзією, Посольство рекомендує українським громадянам утримуватися від їх відвідування.

Туристичні маршрути

Довіра громадян при здійсненні туристичних маршрутів по країні до маловідомих, подекуди, «спонтанних» туристичних фірм належить до факторів, які можуть негативно вплинути як на їх здоров’я так і життя під час перебування у Таїланді. Як правило, такі фірми, маючи невеликі бюджетні можливості, пропонують туристичні тури за нижче середніх загально-статистичних цін на аналогічні тури по країні. Подекуди, вони працюють без дотримання елементарних правил санітарно-епідеміологічної, дорожньої безпеки, інколи працюють без офіційних дозволів на ведення міжнародного туризму у країні. Від послуг таких компаній слід відмовитися.

Увага! Під час відвідання о.Пхукет, інших островів, територій Таїланду, розташованих вздовж узбережжя Андаманського моря, уважно слідкуйте за повідомленнями метеорологічних служб Таїланду у зв’язку із можливою загрозою цунамі, інтенсивним випаданням опадів та підтопленням помешкань.

Дорожній рух

Таїланд є країною з лівостороннім рухом. Однією з проблем Таїланду, що становить загрозу життю, здоров’ю як для місцевих громадян, так і іноземців, є деяка невпорядкованість дорожнього руху. Здійснюючи будь-які маневри при використанні мото- та автотранспорту, слід бути надзвичайно уважними та обережними.

Увага! У разі використання орендованого автотранспорту уважно вивчайте умови контракту з метою уникнення сплати надмірних штрафних санкцій у разі ДТП. Використання паспортних документів у якості застави є неприпустимим і може призвести до ускладнень при виїзді із Таїланду. Керування транспортним засобами у нетверезому стані заборонено.

При укладанні контракту оренди - користуйтеся послугами відповідних страхових компаній, що дозволить оминути багатьох проблем, передусім, що стосується недобросовісних орендодавців авто- та мото- транспорту.

Умови працевлаштування за кордоном

 Громадяни України, які бажають працевлаштуватися в Таїланді, повинні отримати в’їзну візу типу “Non-immigrant” в посольстві або генеральному консульстві Королівства за кордоном. Вартість одноразової тримісячної візи становить 1900 бат (65 доларів США), багаторазової трирічної візи – 6000 бат (200 доларів США), за поданням Ради інвестицій Таїланду).

Для отримання зазначеної візи необхідно подати наступні документи: заповнену анкету, оригінал та копію паспорту (термін дійсності якого на день звернення до дипломатичної місії Таїланду перевищує шість місяців), дві фотокартки (зроблені протягом останнього півріччя), лист-підтвердження від Міністерства праці та соціального забезпечення (Alien Occupation Control Division, Department of Employment: Mit-Maitree Road, Dindaeng, Bangkok, 10400; Tel. 662-2452745 / 2453209 / 6176578 / 6176584, Fax 662-6176576 / 2452593), свідоцтво про одруження та свідоцтво про народження (у разі в’їзду в Таїланд разом з членами родини), документи, що підтверджують прибуток (20000 бат на одну особу або 40000 бат на родину), копію дозволу на працевлаштування, виданого Міністерством праці та соціального забезпечення Таїланду (у разі якщо заявник вже працював в Королівстві). Після в’їзду в Таїланд громадянам України необхідно звернутися до Міністерства праці та соціального забезпечення Таїланду для оформлення дозволу на працевлаштування.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 Щодо змін у законодавстві України

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»

 09.05.2014 набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон), яким, зокрема, визначено порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї. З текстом Закону можна ознайомитись на сайті ВРУ (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1207-18).

Відповідно до статті 10 Закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Водночас, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Станом на сьогодні відповідний  порядок в’їзду іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію розробляється причетними центральними органами виконавчої влади.

Разом з тим, Законом внесено зміни до деяких нормативно-правових актів в частині відповідальності осіб за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, а саме:

1. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 332-1 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/print1361973536672492):

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією транспортних засобів. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів. Згадані вище дії, вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема, доповнено статтею 204-1 такого змісту:

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб".

3. Статтю 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3773-17) доповнено абзацом такого змісту:

в'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:

- якщо така особа намагається здійснити в’їзд через контрольні пункти в’їзду - виїзду на тимчасово окуповану територію без спеціального дозволу або така особа під час попереднього перебування на території України здійснила виїзд із неї через контрольний пункт в’їзду – виїзду;

доповнено статтею 14-1 такого змісту:

-  іноземцям та особам без громадянства, які прибули до контрольних пунктів в’їзду - виїзду з тимчасово окупованої території без відповідного дозволу, не дозволяється подальший проїзд та в найкоротший строк вони повертаються на тимчасово окуповану територію, з якої вони прибули, або в державу, яка видала паспортний документ.

У разі неможливості негайного повернення іноземця або особи без громадянства вони перебувають у пункті контролю в’їзду - виїзду до їх повернення.

Таким іноземцям та особам без громадянства у паспортному документі проставляється відмітка про заборону в’їзду в Україну на термін, зазначений у рішенні, прийнятому відповідно до частини третьої статті 13 цього Закону";

статтю 20 доповнено частиною четвертою такого змісту:

-  забороняється здійснення транзитного проїзду іноземців та осіб без громадянства через тимчасово окуповану територію.

Передбачений цим Законом правовий режим діятиме до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території.

Особливості візового режиму

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ!

З 12 серпня 2014 року компетентними органами Таїланду запроваджено жорсткіший контроль щодо законності перебування іноземних громадян на території цієї країни.

Насамперед, реалізовані Імміграційним Бюро Таїланду новації спрямовані на ліквідацію зловживань з боку іноземців  стосовно т.зв. “Re-Entry” та “Visa-Run”, що призводило до ухиляння нерезидентами від сплати податків та існування в країні ринку нелегальної праці, передусім, що стосується сфери туробслуговування.

Загальний термін перебування нерезидентів, зокрема щодо країн, які уклали з Таїландом двосторонні угоди про звільнення від візових формальностей, відтепер не перевищуватиме 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду.

При спробі іноземців повторно в’їхати до Таїланду, оформлення будь-якої довготермінової візи (щодо працевлаштування, навчання тощо) має відбуватися в тайських дипломатичних установах за кордоном.

Також запроваджені т.зв. “чорні списки” для туристів, що порушують встановлені місцевим законодавством терміни перебування.

У разі, якщо іноземець протермінує більше 90 днів - інформацію щодо нього при виїзді з країни буде внесено до цих списків, а також йому буде встановлено відповідний термін заборони на повторний в’їзд до Таїланду: більше 90 днів - заборона на один рік; протермінування більше 1 року – заборона на повторний в’їзд до Таїланду впродовж наступних трьох років; більше 3 років – заборона на термін до п’яти років; більше 5 років - до десяти років; протермінування більше 10 років - довічна заборона на повернення до Таїланду.

У разі, якщо іноземець опинився в країні нелегально: протермінування перебування менш ніж 1 рік - заборона повторного в’їзду до Таїланду протягом п’яти наступних років; більше 1 року - заборона в’їзду до країни протягом наступних десяти років.

Поряд з цим, запроваджено порядок стосовно лімітування вартості особистих речей для авіапасажирів при в’їзді до країни.

Відтак, загальна вартість сувенірів, подарунків та брендових товарів (одяг, взуття, шкарпетки, сумки некомерційного характеру), які були придбані перед прильотом до Таїланду за кордоном або в магазинах мережі Duty-free, не повинна буде перевищувати 10 тисяч тайських бат (близько 315 доларів США).

У разі встановлення тайською митною службою факту перевищення вказаної вартості, пасажиру доведеться сплатити відповідне мито.

За відсутності відповідного декларування, порушників очікуватиме 4-ри кратний штраф від вартості виявленого митниками.

За повідомленням тайських компетентних служб, придбані пасажирами подарунки для інших осіб, колекційні предмети, а також пусті коробки від годинників та різноманітні брендові обгортки не вважатимуться особистими речами, але також вимагатимуть декларування, у разі наявності, перед проходженням митного контролю.

 Корисні номери телефонів

поліція – 191, туристична поліція – 195, 1155;

пожежна служба – 199;

швидка допомога (м. Бангкок) – 02-252-2171(-5);

розшук зниклих осіб – 02-282-1815;

медичні заклади: лікарні (госпіталі) - “Бангкок” – 02-310-3107; “Бумрунград” – 02-667-2999; “Бангкок норсін хоум” – 02-6320550; “Руам рат” (Пхукет) – 076-217964, “Бангкок” госпіталь (Паттая) – 038-427751;

Довідкова міжнародного аеропорту м.Бангкок “Суварнабхумі” – 02-1321888.

У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте до Посольства України за телефоном +66 91 77 09 100.

У разі надзвичайних ситуацій та з питань отримання консультацій консульського характеру:

Почесне консульство України в Провінції Чонбурі

Керівник:

Банг Он Джансатхіа
Почесний консул України

Адреса:

Королівство Таїланд, 20150 Чонбурі, Бангламунг, Нонгпру, Моо 10, 565/82

Телефон:

Телефон (робочі години): (+66) 33-00-97-97, Гаряча лінія (круглодобово): (+66) 922675858

Факс:

(+66) 33-678518

Ел. пошта:

consul_chonburi@ua-th.org

Графік роботи:

Понеділок–П’ятниця: 11.00-18.00

Межі консульського округу:

Провінція Чонбурі 


 Почесне Консульство України у м.Бангкок

 

Керівник:

Пріча Тіракіджпонг
Почесний Генеральний консул України в Королівстві Таїланд

Адреса:

219 Pattanakarn, Pattanakarn Road, Suan Luang, Bangkok 10250 

Телефон:

+ 662 322 01 50, 322 01 52

Факс:

+ 662 321 40 20

Ел. пошта:

president@emeraldhotel.com

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

08.30-16.30

Перерва:

12.00-13.00

Межі консульського округу:

  Королівство Таїланд

 

FAQ

Який режим вїзду до Таїланду?

 Режим в'їзду до Таїланду візовий. Туристична віза терміном до 15 днів оформлюється на кордоні.

Важливо мати на увазі, що у березні 2014 р. Імміграційним Бюро Таїланду було запроваджено новації стосовно часткової ліквідації т.зв. “Re-Entry” та “Visa-Run”, що торкаються іноземців, яким відтепер необхідне оформлення 15-денної візи після прибуття сухопутним або морським шляхом вже після першого безвізового в’їзду до Таїланду на 30-ти денний період повітряним шляхом. Загальний термін перебування нерезидентів в цій країні, передусім, що стосується громадян країн, що уклали з Таїландом двосторонні угоди про звільнення від візових формальностей, не перевищуватиме 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду.

Що забороняється ввозити до Таїланду?

До Таїланду забороняється ввезення наркотиків, зброї, фальшивих грошей, порнографічних виробів. Згідно з тайським законодавством особи, які намагаються ввезти незаконно до країни зазначені речі, притягаються до кримінальної відповідальності.

В Таїланді також діють обмеження щодо ввезення цигарок (200 шт.) та алкогольних напоїв (1 літр).

В Королівство дозволяється ввозити будь-яку кількість валюти. При виїзді заявляється сума, яка перевищує 50 тисяч тайських батів (1500 доларів США).

В разі вивезення товарної партії речей на суму більше 80 тисяч батів (2400 доларів США) має сплачуватися відповідне мито.

Водночас, туристам може бути повернуто ПДВ при наявності: закордонного паспорту, заяви на повернення ПДВ (форма 10), оригіналів чеків та придбаних в Таїланді речей на суму, що перевищує 5000 бат (150 дол. США). Для повернення суми ПДВ до аеропорту треба прибути завчасно.

Якими правами наділений авіапасажир у разі скасування авіарейсу?

Норми, що застосовуються до будь-якого міжнародного і внутрішнього перевезення пасажирів, як українськими, так і іноземними авіаперевізниками з/до українських аеропортів, регульовані Повітряним кодексом України, Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури від 30.11.2012 №735, зареєстрованими в Міністерстві юстиції 28.12.2012 за №2219/22531, а також Конвенцією про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень (т.зв. Монреальська конвенція). Регламентовані вказаними актами норми розповсюджуються на всіх пасажирів незалежно від класу обслуговування та вартості авіаквитків.

У разі скасування рейсу, авіакомпанія зобов’язана запропонувати на вибір пасажира:

1) відшкодування впродовж семи днів

- повної вартості квитка за ціною, якою його було придбано,

- за невикористану частину квитка та за використану частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також

- за потреби забезпечити зворотний рейс у початковий пункт відправлення за першої можливості.

2) зміну маршруту до кінцевого пункту призначення за першою можливості або за бажанням пасажира у пізніший час та за наявності вільних місць.

 Що може зробити пасажир, якщо авіакомпанія порушує його права в разі скасування рейсу?

У разі порушення авіакомпанією Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу пасажирам необхідно подавати письмові звернення до Державної авіаційною служби (01135, м. Київ пр. Перемоги, 14). У разі наявність факту порушення авіакомпанією вимог законодавства, Державна авіаційна служба приймає відповідне рішення, яке є підставою для накладення на авіакомпанію відповдіних штрафних санкцій.

 Як бути в ситуації, коли перевізник скасував усі свої рейси на певному маршруті, зокрема щодо дій Аеросвіту у 2012-початку 2013 років на тайському напрямку?

У разі скасування рейсу, авіакомпанії не обмежені в зміні маршруту лише в рамках власної мережі рейсів. Авіаперевізник зобов’язаний забезпечити транспортування пасажирів до кінцевого пункту призначення, також рейсами інших авіаперевізників, у тому числі на стикувальних рейсах через інші хаби (вузлові аеропорти).

У яких випадках пасажир має право отримати компенсацію від авіаперевізника в разі скасування рейсу?

Пасажир має право на компенсацію, якщо його не поінформовано про скасування рейсу:

- щонайменше за два тижні до запланованого часу відправлення;

- у період не більше ніж за два тижні і не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за дві години до запланованого часу відправлення та прибуття у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через чотири години після запланованого часу прибуття;

- не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за годину до запланованого часу відправлення та прибуття у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через дві години після запланованого часу прибуття.

Слід зазначити, що авіаперевізник не зобов’язаний виплачувати компенсацію, якщо причиною скасування рейсу була дія непереборної сили або надзвичайна ситуація.

Чим визначений розмір компенсації і скільки вона складає?

Розмір компенсації визначений частинами п’ятою та шостою статті 104 Повітряного кодексу України та складає:

- 250 євро для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;

- 400 євро для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;

- 600 євро для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

Перевізник має право зменшити розмір компенсації на 50 відсотків, якщо пасажиру пропонується заміна маршруту перевезення до того пункту призначення альтернативними рейсами, час прибуття яких не перевищує запланованого:

- на дві години для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;

- на три години для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;

- на чотири години для інших рейсів.

Які додаткові послуги зобов’язані забезпечувати авіаперевізники в разі скасування рейсу?

У разі скасування рейсу авіаперевізником та продовження пасажиром подорожі іншим рейсом (рейсами) або за іншим маршрутом пасажирам має бути безплатно запропоновано та забезпечено:

1) харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування нового рейсу;

2) місця в готелі у разі, якщо пасажири змушені чекати на відправлення впродовж однієї або більше ночей чи якщо час додаткового очікування відправлення більший, ніж передбачалося;

3) наземний трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт;

4) два телефонні дзвінки або факс-повідомлення, або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.

Варто зазначити, що авіаперевізник зобов’язаний приділяти особливу увагу потребам пасажирів з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів), та осіб, які їх супроводжують, а також потребам дітей без супроводу дорослих.

Чи існує гранична сума, якою обмежується відповідальність авіаперевізника перед пасажиром?

Відповідно до статті 22 Монреальської конвенції, у випадку шкоди,  заподіяної внаслідок затримки під час перевезення пасажирів та багажу на міжнародних рейсах, відповідальність перевізника стосовно кожного пасажира обмежується сумою 4150 спеціальних прав запозичення (4650 євро за курсом станом на 23.04.2014).

Таким чином, відповідальність авіаперевізника не обмежується ціною, за якою пасажиром було придбано відповідний квиток.

Чи мають право авіакомпанії встановлювати власні правила, що обмежують їх відповідальність перед пасажирами у разі скасування рейсу?

Українські авіаперевізники встановлюють свої правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, але ці правила не можуть містити стандартів чи нормативів якості, відповідальності за обслуговування пасажирів, нижчих за рівень установлених вимог Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу.

Іноземні авіаперевізники, які провадить діяльність в Україні, зобов’язані поінформувати Державну авіаційну службу про свої правила та привести їх у відповідність із вимогами законодавства України, у тому числі Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу.

Як бути в ситуації, коли перевізник скасував усі свої рейси на певному маршруті?

У разі скасування рейсу, авіакомпанії не обмежені в зміні маршруту лише в рамках власної мережі рейсів. Авіаперевізник зобов’язаний забезпечити транспортування пасажирів до кінцевого пункту призначення, також рейсами інших авіаперевізників, у тому числі на стикувальних рейсах через інші хаби (вузлові аеропорти).

Чи відрізняються межі відповідальності низькобюджетних авіаперевізників (лоукостів) від класичних авіакомпаній?

Законодавство України та стандарти, прийняті у міжнародних конвенціях, встановлюють однакові межі відповідальності всіх типів авіаперевізників перед пасажирами в разі скасування рейсів. Це стосується, зокрема, повернення вартості авіаквитків, зміну маршруту, виплату компенсації та надання додаткових послуг. Виключень для лоукостів немає.

Що може зробити пасажир, якщо авіакомпанія порушує його права в разі скасування рейсу?

У разі порушення авіакомпанією Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу пасажирам необхідно подавати письмові звернення до Державної авіаційною служби (01135, пр. Перемоги, 14, м. Київ).

Фахівці Державної авіаційною служби розглядають кожне звернення щодо порушення авіакомпаніями прав пасажирів. У разі наявність факту порушення авіакомпанією вимог законодавства, Державна авіаційна служба приймає відповідне рішення, яке є підставою для накладення на авіакомпанію штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів громадян (від ХХХ до ХХХ грн. станом на 24.04.2014)

Також, з метою отримання від авіаперевізників відшкодування, пасажири можуть звертатись до суду.

Як пасажир може мінімізувати ризики, пов’язані із повітряною подорожжю?

На сьогоднішній день широко розповсюджена практика страхування ризиків, пов’язаних із проблемами, що можуть виникнути впродовж подорожі за кордон, зокрема, скасування або тривале запізнення рейсу, втрата або пошкодження багажу, тощо. Такі страховки пропонуються багатьма страховими компаніями та агентствами з продажу авіаквитків.

 Які існують нормативно-правові акти у законодавстві України, що захищають права авіапасажирів у разі скасування авіарейсу?

 Повітряний кодекс України (зокрема статті 103-105), http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3393-17

 • Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджені наказом Міністерства інфраструктури від 30.11.2012 № 735, зареєстровані в Міністерстві юстиції 28.12.2012за № 2219/22531 (зокрема розділ XVI), http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0669-10
 • Конвенція про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень (Монреальська конвенція), http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_594

Ці норми застосовуються до будь-якого міжнародного і внутрішнього перевезення пасажирів, що здійснюються як українськими, так і іноземними авіаперевізниками з/до українських аеропортів. Вони розповсюджуються на всіх пасажирів незалежно від класу обслуговування та вартості авіаквитків.

 Яким чином потрібно поступати, якщо допущено порушення міграційно-візового законодавства Таїланду?

 Перш за все, слід виходити з того, що виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення. При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо,  необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур. При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

 Целесообразно ли расчитывать на бесплатное вовращение домой, если человек задержан в Таиланде Иммиграционной полицией и готовится к депортации?

Процедура депортации из Таиланда состоит из следующих шагов. За время пребывания в ближайшем о места задержания полицейском участке, устанавливается личность нерезидента, который часто оказывается без каких-либо удостоверяющих его\её личность документов. Процедура установления личности, даже при наличии указанных документов, может занять от недели и до нескольких месяцев, наряду с жесткими условиями содержания, начиная от необходимости обходиться скудным рационом риса и рыбной похлёбки. Следующий шаг Королевской полиции предусматривает передачу задержанного нерезидента в распоряжение представителей местного Иммиграционного Бюро, которое, обычно в семидневный срок, перевозит такого нарушителя режима пребывания в Международный миграционный Центр в Бангкоке. Несмотря на искреннее желание нерезидента в кратчайшие сроки вернуться домой, его пребывание в этом Центре будет длиться ровно столько, сколько понадобится родственникам ожидающего депортации нерезидента для приобретения соответствующего проездного документа. Учитывая, что стоимость авиабилета на сегодня колеблется от восьми сотен долларов США, некоторые нерезиденты проводят в указанном Центре по несколько месяцев. Только по получению документального подтверждения готовности подготовленного к депортации нерезидента, соответствующее дипломатическое представительство уполномочено известить об этом руководство упомянутого Центра, формально обозначив начало процесса возвращения своего соотечественника домой, но не позднее, чем за пять дней до предполагаемого вылета домой, что должно быть подтверджено родственниами задержанного соответствующей копией авиабилета.

Каким образом устроен процесс трудоустройства в Таиланде?

Согласно законодательству, каждый иностранец, который желает посетить Таиланд с целью трудоустройства, должен оформить в соответствующем дипломатическом представительстве Королевства одноразовую или многоразовою визу (Non-Immigrant B), срок действия которой, при необходимости в дальнейшем, может быть продлен. Компания, которая принимает на работу иностранца, четко руководствуется положениями Королевского Указа от 1978 года, где установлен перечень профессий, которые запрещены для нерезидентов.

В частности, на территории Королевства запрещена работа продавцом во всех видах торговых предприятий, бухгалтером, кассиром (кроме выполнения работ по внутреннему аудиту в компаниях смешанных форм собственности), работа по стрижке волос, парикмахерские работы, работы в области индустрии красоты, работа повара, официанта, работа по производству продуктов питания и напитков. В этом списке также указанные такие популярные среди иностранцев работа водителем автотранспортного средства (кроме пилотирования самолётов иностранных авиакомпаний), водителем воднотранспортного средства, работа туристического гида или экскурсовода, работа офис-менеджера, секретаря, а также адвоката и юриста. Запрет работы иностранцам по названным профессиям часто приносит множество проблем нерезидентам-туристам, которые, пользуясь услугами иностранцев, работающих нелегально на этом поприще, попадают в Таиланде в затруднительное правовое  положение. Учитывая указанные базовые требования, иностранец собирает предусмотренный Законом Таиланда о труде от 2008 года, перечень документов, где необходимы, в частности, документы, подтверждающие квалификацию, предыдущий опыт и период работы,  рекомендательные письма и медицинские справки. Исходя из того, что нормы законодательства Королевства не предусматривают возможности самостоятельного сбора документов иностранцем или самоличное обращение за оформлением разрешения на работу в Министерство труда Таиланда, заниматься изложенным разрешено только самой компании, которая принимает иностранца на работу. Получив разрешение работать, действительное на один год с возможностью продлить на такой же срок в дальнейшем, нерезидент становиться объектом постоянного контроля, как со стороны тайского Минтруда, так и вездесущих сотрудников Иммиграционного Бюро Королевства. В соответствии с трудовым законодательством Таиланда, нарушение иностранцем  условий работы, занятие запрещенным видом деятельности или отсутствие именно самого разрешения на работу, грозит иностранцу, согласно статье 50 вышеуказанного Закона о труде, немедленным арестом и доставкой нерезидента в полицейский участок, даже без наличия соответствующего ордера. В тайском Криминально-процессуальном Кодексе от 1999 года, расследование фактов  нарушения трудового законодательства Королевства предусматривает процедуру mutatis mutandis. Иными словами, нерезиденту вменяется вина, в зависимости от различия ситуации и условий, при которых ним было допущено нарушение. Наказанием за любое из перечисленных нарушений, допущенных нерезидентом, статьей 51 Закона о труде предусмотрен тюремный срок до пяти лет или  штраф – от двух до ста тысяч тайских бат (от шестидесяти до более трёх тысяч долларов США) или обе, упомянутые, санкции. После отбывания наказания, нерезидента ждет депортация.

 

В разі вивезення товарної партії речей на суму більше 80 тисяч батів (2400 доларів США) має сплачуватися відповідне мито.

Водночас, туристам може бути повернуто ПДВ при наявності: закордонного паспорту, заяви на повернення ПДВ (форма 10), оригіналів чеків та придбаних в Таїланді речей на суму, що перевищує 5000 бат (150 дол. США). Для повернення суми ПДВ до аеропорту треба прибути завчасно

Які права має пасажир, якщо рейс, на який він придбав квиток, було скасовано?

У разі скасування рейсу, авіакомпанія зобов’язана запропонувати на вибір пасажира:

1) відшкодування впродовж семи днів

- повної вартості квитка за ціною, якою його було придбано,

- за невикористану частину квитка та за використану частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також

- за потреби забезпечити зворотний рейс у початковий пункт відправлення за першої можливості.

2) зміну маршруту до кінцевого пункту призначення за першою можливості або за бажанням пасажира у пізніший час та за наявності вільних місць.

У яких випадках пасажир має право отримати компенсацію від авіаперевізника в разі скасування рейсу?

Пасажир має право на компенсацію, якщо його не поінформовано про скасування рейсу:

- щонайменше за два тижні до запланованого часу відправлення;

- у період не більше ніж за два тижні і не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за дві години до запланованого часу відправлення та прибуття у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через чотири години після запланованого часу прибуття;

- не менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення та запропоновано зміну маршруту, що дасть змогу вирушити з пункту відправлення не пізніше ніж за годину до запланованого часу відправлення та прибуття у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через дві години після запланованого часу прибуття.

Слід зазначити, що авіаперевізник не зобов’язаний виплачувати компенсацію, якщо причиною скасування рейсу була дія непереборної сили або надзвичайна ситуація.

Чим визначений розмір компенсації і скільки вона складає?

Розмір компенсації визначений частинами п’ятою та шостою статті 104 Повітряного кодексу України та складає:

- 250 євро для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;

- 400 євро для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;

- 600 євро для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів.

Перевізник має право зменшити розмір компенсації на 50 відсотків, якщо пасажиру пропонується заміна маршруту перевезення до того пункту призначення альтернативними рейсами, час прибуття яких не перевищує запланованого:

- на дві години для рейсів дальністю до 1500 кілометрів;

- на три години для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів;

- на чотири години для інших рейсів.

Які додаткові послуги зобов’язані забезпечувати авіаперевізники в разі скасування рейсу?

У разі скасування рейсу авіаперевізником та продовження пасажиром подорожі іншим рейсом (рейсами) або за іншим маршрутом пасажирам має бути безплатно запропоновано та забезпечено:

1) харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування нового рейсу;

2) місця в готелі у разі, якщо пасажири змушені чекати на відправлення впродовж однієї або більше ночей чи якщо час додаткового очікування відправлення більший, ніж передбачалося;

3) наземний трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт;

4) два телефонні дзвінки або факс-повідомлення, або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.

Варто зазначити, що авіаперевізник зобов’язаний приділяти особливу увагу потребам пасажирів з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів), та осіб, які їх супроводжують, а також потребам дітей без супроводу дорослих.

Чи існує гранична сума, якою обмежується відповідальність авіаперевізника перед пасажиром?

Відповідно до статті 22 Монреальської конвенції, у випадку шкоди,  заподіяної внаслідок затримки під час перевезення пасажирів та багажу на міжнародних рейсах, відповідальність перевізника стосовно кожного пасажира обмежується сумою 4150 спеціальних прав запозичення (4650 євро за курсом станом на 23.04.2014).

Таким чином, відповідальність авіаперевізника не обмежується ціною, за якою пасажиром було придбано відповідний квиток.

Чи мають право авіакомпанії встановлювати власні правила, що обмежують їх відповідальність перед пасажирами у разі скасування рейсу?

Українські авіаперевізники встановлюють свої правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, але ці правила не можуть містити стандартів чи нормативів якості, відповідальності за обслуговування пасажирів, нижчих за рівень установлених вимог Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу.

Іноземні авіаперевізники, які провадить діяльність в Україні, зобов’язані поінформувати Державну авіаційну службу про свої правила та привести їх у відповідність із вимогами законодавства України, у тому числі Правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу.

Як бути в ситуації, коли перевізник скасував усі свої рейси на певному маршруті?

У разі скасування рейсу, авіакомпанії не обмежені в зміні маршруту лише в рамках власної мережі рейсів. Авіаперевізник зобов’язаний забезпечити транспортування пасажирів до кінцевого пункту призначення, також рейсами інших авіаперевізників, у тому числі на стикувальних рейсах через інші хаби (вузлові аеропорти).

Чи відрізняються межі відповідальності низькобюджетних авіаперевізників (лоукостів) від класичних авіакомпаній?

Законодавство України та стандарти, прийняті у міжнародних конвенціях, встановлюють однакові межі відповідальності всіх типів авіаперевізників перед пасажирами в разі скасування рейсів. Це стосується, зокрема, повернення вартості авіаквитків, зміну маршруту, виплату компенсації та надання додаткових послуг. Виключень для лоукостів немає.

Що може зробити пасажир, якщо авіакомпанія порушує його права в разі скасування рейсу?

У разі порушення авіакомпанією Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу пасажирам необхідно подавати письмові звернення до Державної авіаційною служби (01135, пр. Перемоги, 14, м. Київ).

Фахівці Державної авіаційною служби розглядають кожне звернення щодо порушення авіакомпаніями прав пасажирів. У разі наявність факту порушення авіакомпанією вимог законодавства, Державна авіаційна служба приймає відповідне рішення, яке є підставою для накладення на авіакомпанію штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів громадян (від ХХХ до ХХХ грн. станом на 24.04.2014)

Також, з метою отримання від авіаперевізників відшкодування, пасажири можуть звертатись до суду.

Як пасажир може мінімізувати ризики, пов’язані із повітряною подорожжю?

На сьогоднішній день широко розповсюджена практика страхування ризиків, пов’язаних із проблемами, що можуть виникнути впродовж подорожі за кордон, зокрема, скасування або тривале запізнення рейсу, втрата або пошкодження багажу, тощо. Такі страховки пропонуються багатьма страховими компаніями та агентствами з продажу авіаквитків.

 Які існують нормативно-правові акти у законодавстві України, що захищають права авіапасажирів у разі скасування авіарейсу?

 Повітряний кодекс України (зокрема статті 103-105), http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3393-17

 • Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджені наказом Міністерства інфраструктури від 30.11.2012 № 735, зареєстровані в Міністерстві юстиції 28.12.2012за № 2219/22531 (зокрема розділ XVI), http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0669-10
 • Конвенція про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень (Монреальська конвенція), http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_594

Ці норми застосовуються до будь-якого міжнародного і внутрішнього перевезення пасажирів, що здійснюються як українськими, так і іноземними авіаперевізниками з/до українських аеропортів. Вони розповсюджуються на всіх пасажирів незалежно від класу обслуговування та вартості авіаквитків.

 Яким чином потрібно поступати, якщо допущено порушення міграційно-візового законодавства Таїланду?

 Перш за все, слід виходити з того, що виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення. При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо,  необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур. При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

 Целесообразно ли расчитывать на бесплатное вовращение домой, если человек задержан в Таиланде Иммиграционной полицией и готовится к депортации?

Процедура депортации из Таиланда состоит из следующих шагов. За время пребывания в ближайшем о места задержания полицейском участке, устанавливается личность нерезидента, который часто оказывается без каких-либо удостоверяющих его\её личность документов. Процедура установления личности, даже при наличии указанных документов, может занять от недели и до нескольких месяцев, наряду с жесткими условиями содержания, начиная от необходимости обходиться скудным рационом риса и рыбной похлёбки. Следующий шаг Королевской полиции предусматривает передачу задержанного нерезидента в распоряжение представителей местного Иммиграционного Бюро, которое, обычно в семидневный срок, перевозит такого нарушителя режима пребывания в Международный миграционный Центр в Бангкоке. Несмотря на искреннее желание нерезидента в кратчайшие сроки вернуться домой, его пребывание в этом Центре будет длиться ровно столько, сколько понадобится родственникам ожидающего депортации нерезидента для приобретения соответствующего проездного документа. Учитывая, что стоимость авиабилета на сегодня колеблется от восьми сотен долларов США, некоторые нерезиденты проводят в указанном Центре по несколько месяцев. Только по получению документального подтверждения готовности подготовленного к депортации нерезидента, соответствующее дипломатическое представительство уполномочено известить об этом руководство упомянутого Центра, формально обозначив начало процесса возвращения своего соотечественника домой, но не позднее, чем за пять дней до предполагаемого вылета домой, что должно быть подтверджено родственниами задержанного соответствующей копией авиабилета.

Каким образом устроен процесс трудоустройства в Таиланде?

Согласно законодательству, каждый иностранец, который желает посетить Таиланд с целью трудоустройства, должен оформить в соответствующем дипломатическом представительстве Королевства одноразовую или многоразовою визу (Non-Immigrant B), срок действия которой, при необходимости в дальнейшем, может быть продлен. Компания, которая принимает на работу иностранца, четко руководствуется положениями Королевского Указа от 1978 года, где установлен перечень профессий, которые запрещены для нерезидентов.

В частности, на территории Королевства запрещена работа продавцом во всех видах торговых предприятий, бухгалтером, кассиром (кроме выполнения работ по внутреннему аудиту в компаниях смешанных форм собственности), работа по стрижке волос, парикмахерские работы, работы в области индустрии красоты, работа повара, официанта, работа по производству продуктов питания и напитков. В этом списке также указанные такие популярные среди иностранцев работа водителем автотранспортного средства (кроме пилотирования самолётов иностранных авиакомпаний), водителем воднотранспортного средства, работа туристического гида или экскурсовода, работа офис-менеджера, секретаря, а также адвоката и юриста. Запрет работы иностранцам по названным профессиям часто приносит множество проблем нерезидентам-туристам, которые, пользуясь услугами иностранцев, работающих нелегально на этом поприще, попадают в Таиланде в затруднительное правовое  положение. Учитывая указанные базовые требования, иностранец собирает предусмотренный Законом Таиланда о труде от 2008 года, перечень документов, где необходимы, в частности, документы, подтверждающие квалификацию, предыдущий опыт и период работы,  рекомендательные письма и медицинские справки. Исходя из того, что нормы законодательства Королевства не предусматривают возможности самостоятельного сбора документов иностранцем или самоличное обращение за оформлением разрешения на работу в Министерство труда Таиланда, заниматься изложенным разрешено только самой компании, которая принимает иностранца на работу. Получив разрешение работать, действительное на один год с возможностью продлить на такой же срок в дальнейшем, нерезидент становиться объектом постоянного контроля, как со стороны тайского Минтруда, так и вездесущих сотрудников Иммиграционного Бюро Королевства. В соответствии с трудовым законодательством Таиланда, нарушение иностранцем  условий работы, занятие запрещенным видом деятельности или отсутствие именно самого разрешения на работу, грозит иностранцу, согласно статье 50 вышеуказанного Закона о труде, немедленным арестом и доставкой нерезидента в полицейский участок, даже без наличия соответствующего ордера. В тайском Криминально-процессуальном Кодексе от 1999 года, расследование фактов  нарушения трудового законодательства Королевства предусматривает процедуру mutatis mutandis. Иными словами, нерезиденту вменяется вина, в зависимости от различия ситуации и условий, при которых ним было допущено нарушение. Наказанием за любое из перечисленных нарушений, допущенных нерезидентом, статьей 51 Закона о труде предусмотрен тюремный срок до пяти лет или  штраф – от двух до ста тысяч тайских бат (от шестидесяти до более трёх тысяч долларов США) или обе, упомянутые, санкции. После отбывания наказания, нерезидента ждет депортация.

Мапа


Народна Демократична Республіка Лаос

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий (крім ДП, СП)

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом СРСР та Урядом Лаоської Народно-Демократичної Республіки про безвізовий режим для громадян обох держав, які здійснюють службові поїздки по дипломатичним або службовим паспортам, від 20.12.1984 р.

Лаоська Народно-Демократична Республіка, у цілому, є країною, що привітно сприймає іноземців.

Безпекова ситуація в Лаосі

При дотриманні громадянами України елементарних загальноприйнятих норм поведінки в цій країні, можна уникнути чимало небажаних наслідків.

Зокрема, перед поїздкою до Лаоської Народно-Демократичної Республіки необхідно:

 • Зробити копії всіх документів, які планується брати у поїздку (паспорт для виїзду за кордон, свідоцтво про народження тощо);
 • зберігати документи у сейфі у номері готелю (номерів готелів від 3 зірок і вище) або, бажано, у сейфі готелю, що знаходиться на реєстрації або здавати їх під розписку адміністратору готелю;
 • без особливої потреби не брати та не носити при собі великої кількості готівки та документи;
 • перед виходом на вулицю з готелю, або виїздом на екскурсійні тури, готівку розкладати у різні кишені;
 • при оплаті рахунків не показувати всю готівку відразу, або вміст вашого гаманця чи сумочки;
 • ознайомитися із відгуками інших мандрівників, які вже були в Лаосі;
 • замовляти тури бажано максимально організовані та у компаній, які себе вже зарекомендували позитивно на туристичному ринку, зокрема, міжнародному;
 • користуватися елементарними правилами особистої гігієни;
 • перебуваючи в Лаосі обережно та відповідально вживати алкогольні напої. Перебуваючи в цій країні у літній період - вживати більше негазованої води; пам’ятати, що необережне вживання алкоголю у тропічному кліматі може спричинити додаткову шкоду вашому здоров’ю; особливо уникати вживання алкоголю під час купання у морі.
 • не залишати особисті речі (фото- відеокамери, сумочки тощо) без належного нагляду;
 • при пересуванні вулицями тримайтеся подалі від проїжджої частини;
 • при переході доріг не робити різких рухів, не бігти, пересувайтеся повільно;
 • дотримуватися елементарних правил дорожнього руху;
 • при пересування дорогами не шкодувати витрат для проїзду у таксі. Тариф за посадку дивитися на написах при посадці у таксі. Водій повинен включити лічильник;
 • Заздалегідь орієнтуватися щодо приблизної відстані від вашого готелю до місця призначення та вартість проїзду у таксі. У разі виявлення "швидкого" спрацювання лічильника рекомендовано виходити із таксі і скористатися послугами іншого; у разі виникнення конфліктних ситуацій, записати номер таксі та персональні дані таксиста.
 • при бажанні здійснити фото- відео зйомку - переконатися, що місце, де це має відбуватися не є режимним (в іншому випадку, ви можете бути позбавлені ваших фото- відеоматеріалів);
 • заздалегідь зорієнтуватися щодо контактних телефонів Посольства України у Таїланді;
 • уникати одноосібного відвідання сумнівних закладів або контактів з сумнівними особами;
 • не погоджуватися на, нібито, легкий спосіб отримання готівкових засобів, зокрема зняття за підробленими банківськими картками готівки з банкоматів тощо.
 • громадяни України мають поважати місцеві звичаї, традиції та закони Лаосу.

 Пам’ятайте:

вашу безпеку ніхто не зможе забезпечити краще, ніж ви самі зможете попередити появу небажаного та небезпечного.

Умови працевлаштування

Якщо громадянин України вирішив виїхати до Лаосу з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману, використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може поставити громадянина у нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 Надання медичних, соціальних послуг

Надання медичних послуг у Лаосі представлено переважно приватними клініками.

Слід розуміти, що лаоські медичні заклади на периферії, володіють набагато скромнішими ресурсами, ніж медустанови великих міст.

Для клінік маленьких міст характерні полиці-лежаки в приміщенні без вентиляції, жалюгідний раціон, а також обмеженість у ліках та обладнанні.

Відтак, з метою уникнення можливих непорозумінь стосовно якості отриманої медичної допомоги, перед поїздкою до цієї країни необхідно передбачити укладення відповідного страхового договору.

Це дозволить вибрати найоптимальніший варіант стосовно вирішення проблем із особистим здоров’ям.

Вартість лікування в стаціонарі може коливатися від 50 до 100 доларів США за добу. Зважаючи на обмежену кількість медичного персоналу в лаоських лікарнях, адміністрацією цих закладів вітається можливість чергування біля хворого / постраждалого його близьким та рідним.

У страховому договорі необхідно чітко прописати види та обсяги можливого медичного лікування, а також, у разі настання нещасного випадку, що спричинив втрату життя, подальші механізми репатріації померлого/загиблого на Батьківщину та шляхи їхньої оплати.

Цілодобові аптечні пункти існують тільки при державних госпіталях. 

За відсутності страхового полісу, намагайтеся тримати зв'язок зі своїми близькими та родичами на Батьківщині задля якнайшвидшого, у разі такої потреби, вирішення з медичним закладом необхідних для лікування питань фінансового характеру.

FAQ

Який режим в’їзду до Лаосу, які категорії пасажирів звільняються від сплати митних зборів?

 Для поїздок до Лаосу громадянам України необхідна віза. Звернутися про оформлення відповідної в’їзної візи можна до Посольства Лаосу в Москві, або до посольств і консульств, які знаходяться у сусідніх з Лаосом країнах. Також візу можна оформити після прибуття в країну.

При вильоті з Лаосу стягується збір аеропорту (міжнародні вильоти - 10 USD на людину, місцеві – LAK (місцева валюта) 5000 на людину). Від сплати збору звільнені діти у віці до 2 років, транзитні пасажири, які вилітають за межі країн в той же день і не виходять за межі транзитної зони аеропорту, а також власники свідоцтв про звільнення від сплати збору, виданих Міністерством фінансів Лаосу.

Що дозволено і що заборонено ввозити та вивозити з ЛНДР?

Ввезення і вивіз іноземної валюти - необмежений (сума понад $ 2000 в готівці або дорожніх чеках повинна бути пред'явлена представникам митних  органів при перетині кордону. Відповідні суми необхідно декларувати. Ввезення і вивіз національної валюти заборонений.

Дозволено безмитне ввезення з країн, що не мають спільних кордонів з Лаосом: сигарет - до 500 шт., або 100 сигар або 500 грамів тютюну; міцних алкогольних напоїв - 1 пляшка, вина - до 2 пляшок; особистих коштовностей - до 500 грам.

Заборонено ввезення зброї, вибухових, отруйних і легкозаймистих речовин, а також наркотичних препаратів та засобів для їхнього виготовлення.

Заборонено вивезення предметів мистецтва та старовини, що є національним надбанням, зображень Будди (дозволені до вивозу тільки сувенірні варіанти), зброї, вибухових, а також отруйних і легкозаймистих речовин, наркотичних засобів та засобів для їхнього виробництва.

Яка грошова одиниця ЛНДР та як краще здійснювати обмін грощей?

Обмінний курс лаоського кіпу (LAK) до долара США становить близько 8100 кіп за 1 долар США. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 5000, 2000, 1000, 500 і 100 кіп. Монет в обігу немає.

Кіп - єдина юридично закріплена законом валюта країни, але тайський бат та долари США також приймаються до оплати, особливо - в містах.

Найбільш оптимальним є використовувати кіп для недорогих покупок, бат - для товарів середньої цінової групи та для оплати транспортних послуг всередині країни, а долари США - для дорогих товарів.

Банки працюють з понеділка по п'ятницю - з 08:00 до 12:00, та з 13:30 до 17:30.

Валюту можна обміняти в обмінних пунктах, в аеропорту і в банках, але переважна більшість банків працюють тільки з доларами США або тайськими батами. У банківських обмінних пунктах курс зазвичай дещо  вигідніший, ніж на вулиці. При обміні в офіційних дилерів практично нівелюється можливість потрапити до рук шахраїв.

Кредитні карти провідних міжнародних систем приймають до оплати у великих банківських установах, у столичних ресторанах, готелях і магазинах.

У провінції кредитними картками скористатися практично неможливо. Дорожні чеки можна перевести в готівку тільки в офісах міжнародних банків.

Щоб уникнути додаткових витрат на коливання обмінного курсу, рекомендується брати з собою чеки в доларах США.

Корисні номери телефонів

Посольство Лаоської Народно-Демократичної Республіки в Росії та Україні за сумісництвом

Адреса: м. Москва, вул. М. Нікітська, 18

Телефон: (+495) 290-25-60

Факс: (+495) 203-49-24

Website: http://www.laoembassymoscow.ru

E-mail: laoembassymo@caravan.ru

Посольство Лаоської Народно-Демократичної Республіки в Таїланді

Адреса: 520,502/1-3 Pracha-Uthit Road, 10310 Wangthonglang, Bangkok, Thailand
Телефон: +66-2-539-6679;   +66-2-539-6679; +66-2-539-6667; +66-2-539-6667;
+66-2-539-6668;   +66-2-539-6668; +66-2-539-3642;  +66-2-539-3642; +66-2-538-3696;
 +66-2-538-3696.
Факс: +66-2-539-3827; +66-2-539-6678
Website: www.bkklaoembassy.com
Email: embalao@bkklaoembassy.com; sabaidee@bkklaoembassy.com;
            banethok@loxinfo.co.th

У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте до Посольства України в Таїланді за телефоном +66 91 77 09 100.

Митні питання

Для поїздок до Лаосу громадянам України необхідна віза. Звернутися про оформлення відповідної в’їзної візи можна до Посольства Лаосу в Москві, або до посольств і консульств, які знаходяться у сусідніх з Лаосом країнах.

Також візу можна оформити після прибуття в країну.

При вильоті з Лаосу стягується збір аеропорту (міжнародні вильоти - 10 USD на людину, місцеві – LAK (місцева валюта) 5000 на людину). Від сплати збору звільнені діти у віці до 2 років, транзитні пасажири, які вилітають за межі країн в той же день і не виходять за межі транзитної зони аеропорту, а також власники свідоцтв про звільнення від сплати збору, виданих Міністерством фінансів Лаосу.

Ввезення і вивіз іноземної валюти - необмежений (сума понад $ 2000 в готівці або дорожніх чеках повинна бути пред'явлена представникам митних  органів при перетині кордону. Відповідні суми необхідно декларувати. Ввезення і вивіз національної валюти заборонений.

Дозволено безмитне ввезення з країн, що не мають спільних кордонів з Лаосом: сигарет - до 500 шт., або 100 сигар або 500 грамів тютюну; міцних алкогольних напоїв - 1 пляшка, вина - до 2 пляшок; особистих коштовностей - до 500 грам.

Заборонено ввезення зброї, вибухових, отруйних і легкозаймистих речовин, а також наркотичних препаратів та засобів для їхнього виготовлення.

Заборонено вивезення предметів мистецтва та старовини, що є національним надбанням, зображень Будди (дозволені до вивозу тільки сувенірні варіанти), зброї, вибухових, а також отруйних і легкозаймистих речовин, наркотичних засобів та засобів для їхнього виробництва.

Обмінний курс лаоського кіпу (LAK) до долара США становить, у середньому, 8100 кіп за 1 долар США. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 5000, 2000, 1000, 500 і 100 кіп. Монет в обігу немає.

Кіп - єдина юридично закріплена законом валюта країни, але тайський бат та долари США також приймаються до оплати, особливо - в містах.

Найбільш оптимальним є використовувати кіп для недорогих покупок, бат - для товарів середньої цінової групи та для оплати транспортних послуг всередині країни, а долари США - для дорогих товарів.

Банки працюють з понеділка по п'ятницю - з 08:00 до 12:00, та з 13:30 до 17:30.

Валюту можна обміняти в обмінних пунктах, в аеропорту і в банках, але переважна більшість банків працюють тільки з доларами США або тайськими батами. У банківських обмінних пунктах курс зазвичай дещо  вигідніший, ніж на вулиці. При обміні в офіційних дилерів практично нівелюється можливість потрапити до рук шахраїв.

Кредитні карти провідних міжнародних систем приймають до оплати у великих банківських установах, у столичних ресторанах, готелях і магазинах.

У провінції кредитними картками скористатися практично неможливо. Дорожні чеки можна перевести в готівку тільки в офісах міжнародних банків.

Щоб уникнути додаткових витрат на коливання обмінного курсу, рекомендується брати з собою чеки в доларах США.

Мапа


Союз М'янма

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий 

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва (РФ)

Республіка Союз М’янма, у цілому, є країною, що привітно сприймає іноземців.

Клімат в М’янмі тропічний мусонний, на півдні країни - субекваторіальний. Мусони в М'янмі ділять рік на три сезони: прохолодний (листопад-лютий, +20 .. +25 ° С), жаркий (березень-травень, +30 +32 ° С) і дощовий (червень-жовтень). У прохолодний сезон часті запорошені бурі.

Безпекова ситуація в М’янмі

М'янма - відносно безпечна країна. Туристам слід мати на увазі, що у великих туристичних центрах трапляються, хоч і нечасто, кишенькові крадіжки. Багато готелів пропонують сейф на ресепшні, а в високорівневих готелях сейфами обладнані і номера.

Не радимо їсти сирих овочів, натомість вживати тільки ті фрукти, які можна почистити самим, користуватися сонцезахисними кремами. Спеціальна вакцинація перед поїздкою до М'янми не потрібна. У М'янмі не можна фотографувати військові об'єкти і людей у військовій формі: за це можуть відібрати техніку і плівку, а то і вислати з країни без пояснення причин. Проте, що саме не можна фотографувати, повинен повідомляти гід.

 

При дотриманні громадянами України елементарних загальноприйнятих норм поведінки в цій країні можна уникнути чимало небажаних наслідків.

 Зокрема, перед поїздкою до Республіки Союз М’янма необхідно:

 • зробити копії всіх документів, які планується брати у поїздку (паспорт для виїзду за кордон, свідоцтво про народження тощо);
 • зберігати документи у сейфі у номері готелю (номерів готелів від 3 зірок і вище) або, бажано, у сейфі готелю, що знаходиться на реєстрації або здавати їх під розписку адміністратору готелю;
 • без особливої потреби не брати та не носити при собі великої кількості готівки та документи;
 • перед виходом на вулицю з готелю, або виїздом на екскурсійні тури готівку розкладати у різні кишені;
 • при оплаті рахунків не показувати всю готівку відразу, або вміст вашого гаманця чи сумочки;
 • ознайомитися із відгуками інших мандрівників, які вже були в М’янмі;
 • замовляти тури бажано максимально організовані та у компаній, які себе вже зарекомендували позитивно на туристичному ринку, зокрема, міжнародному;
 • користуватися елементарними правилами особистої гігієни;
 • перебуваючи в М’янмі обережно та відповідально вживати алкогольні напої. Перебуваючи в цій країні у літній період - вживати більше негазованої води; пам’ятати, що необережне вживання алкоголю у тропічному кліматі може спричинити додаткову шкоду вашому здоров’ю; особливо уникати вживання алкоголю під час купання у морі.
 • не залишати особисті речі (фото- відеокамери, сумочки тощо) без належного нагляду;
 • при пересуванні вулицями слід триматися подалі від проїжджої частини;
 • дотримуватися елементарних правил дорожнього руху;
 • при пересування дорогами не шкодувати витрат для проїзду у таксі. Тариф за посадку дивитися на написах при посадці у таксі. Водій повинен включити лічильник;
 • Заздалегідь орієнтуватися щодо приблизної відстані від вашого готелю до місця призначення та вартість проїзду у таксі. У разі виявлення "швидкого" спрацювання лічильника, рекомендовано виходити із таксі і скористатися послугами іншого; у разі виникнення конфліктних ситуацій записати номер таксі та персональні дані таксиста.
 • при бажанні здійснити фото- відео зйомку - переконатися, що місце, де це має відбуватися, не є режимним (в іншому випадку, ви можете бути позбавлені ваших фото- відеоматеріалів);
 • заздалегідь зорієнтуватися щодо контактних телефонів Посольства України у Таїланді;
 • уникати одноосібного відвідання сумнівних закладів або контактів з сумнівними особами;
 • не погоджуватися на, нібито, легкий спосіб отримання готівкових засобів, зокрема зняття за підробленими банківськими картками готівки з банкоматів тощо.
 • Громадяни України мають поважати місцеві звичаї, традиції та закони М’янмі.

 У разі Вашого затримання поліцією, викрадення майна, документів тощо слід невідкладно телефонувати до Посольства України або вимагати зустрічі чи контакту з консульською посадовою особою Посольства.

 пам’ятайте:

 вашу безпеку ніхто не зможе забезпечити краще, ніж ви самі зможете попередити появу небажаного та небезпечного.

 Умови працевлаштування 

Якщо громадянин України вирішив виїхати до Республіки Союз М’янма з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

 1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу (в дипломатичних установах цієї країни за кордоном) бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

 2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

 4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

 5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

 6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

 7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

 Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 Надання медичних, соціальних послуг

В М’янмі створено мережу державних медичних закладів. В цій країні медичні послуги безоплатні. Надання медичних послуг приватними клініками та лікарями не вітається місцевою владою, оскільки, медична сфера та надання відповідних послуг в цій країні, націоналізовані.    

При поїздці в М’янму слід зважати, що в цій країні на одного лікаря приходиться близько 40 тисяч населення. У цьому зв’язку рекомендовано мати при собі необхідні для базового лікування ліки.

Закликаємо передбачити відповідну вакцинацію, зокрема проти жовтої лихоманки, холери, малярії, гепатиту А, Б, Е.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в М’янмі також фіксуються захворювання на амебну та інфекційну дезинтерію, чуму та поліомеліт.

Наявність відповідних вакцин дозволить оминути загрозу власному життю!

Перед поїздкою до цієї країни також необхідно обов’язково передбачити укладення відповідного страхового договору.

У страховому договорі необхідно чітко прописати види та обсяги можливого медичного лікування, а також, у разі настання нещасного випадку, що спричинив втрату життя, подальші механізми репатріації померлого/загиблого на Батьківщину та шляхи їхньої оплати.

За відсутності страхового полісу, намагайтеся тримати зв'язок зі своїми близькими та родичами на Батьківщині задля якнайшвидшого, уразі такої потреби, вирішення з медичним закладом необхідних для лікування питань фінансового характеру.

FAQ

 Як краще дістатися М’янми, який режим в'їзду до М’янми?

Переліт до Республіки Союз М’янма здійснюють кілька європейських та азіатських авіакомпаній, але, зазвичай, маршрути передбачають щонайменше дві пересадки: в Європі та  Азії.

 Альтернативний спосіб - переліт транзитом через країни Південно-Східної Азії (наприклад, Таїланд, Малайзію та Сінгапур). З Бангкока в Янгон - 6-7 авіарейсів за день. Сполучення з іншими містами регіону - обмежене 2-3 польотами на тиждень.

Режим в'їзду візовий. Відповідну візу можна отримати у дипломатичному представництві або консульській установі цієї країни в Москві (Російська Федерація).

Що дозволяється та що забороняється ввозити до М’янми?

 Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 100 сигар або 250 г тютюну, однієї літри спиртних напоїв, 500 мл одеколону або духів. Предмети побутової техніки, кіно-, відео-, фотоапаратура, коштовності і валюта більше 2000 USD декларуються для подальшого вивозу. Заборонено ввезення зброї, боєприпасів, наркотичних і психотропних речовин, літератури антиурядової спрямованості, порнографії, стільникових телефонів, супутникових телеантен і приймачів до них, відеокасет і компакт-дисків (при спробі ввезення такі предмети затримуються і чекають господарів в аеропорту).

Заборонено вивезення (без відповідного дозволу) дорогоцінних і напівкоштовних каменів, ювелірних виробів, сувенірів і виробів із зображенням Будди, предметів антикваріату та історичних цінностей.

Яка грошова одиниця  М’янми та як краще здійснювати обмін грошей?

Грошова одиниця М’янми - м’янманський к’ят

Банки працюють з 10:00 до 14:00 з понеділка по п'ятницю. Краще ввозити в М'янму тільки готівкові долари. Купюри номіналом у 100 USD повинні бути не раніше 1996 року випуску. Обмін на вулиці офіційно заборонений, проте саме там найкращий курс і саме там відбувається більшість обмінів.

Краще не міняти більше 100 USD за раз на місцеві гроші. Зворотно їх не обміняють, а більшу суму можна не витратити навіть за місяць.

Ні в якому разі не слід міняти гроші в індусів, які часто пропонують дуже вигідний курс - вони можуть просто втекти, вихопивши купюру.

 З вересня 2003 року в М'янмі офіційно заборонені кредитні карти, однак деякі готелі продовжують нишком приймати Visa і American Express. Master Card не приймають ніде.

 Візові питання

Для поїздок до Республіки Союз М’янма громадянам України необхідна віза. Звернутися щодо оформлення відповідної в’їзної візи можна до Посольства Республіки Союз М’янма в Москві, або до посольств і консульств М’янми, які знаходяться у сусідніх з цією країною державах.

УВАГА: Починаючи з 01 вересня 2010 р. скасовано практику оформлення в аеропортах М'янми будь-яких типів віз по прибуттю.

Корисні номери телефонів

Поліція: 199, пожежна служба: 191, швидка допомога: 192.
Телефонні коди міст: Пьінмана - 67, Баган - 62, Янгон - 1, Мандалай - 2, Моламяйн - 32, Пегу - 52.

Посольство М'янми в Україні (за сумісництвом):

Адреса: м. Москва, вул. Велика Нікітська, 41
Тел.: +7 (495) 291-05-34
Факс: +7 (495) 956-31-86
Надзвичайний і Повноважний Посол союзу М'янма в Україні
Пан Тін Со (Mr. Tin Soe).

Посольство України в М'янмі (за сумісництвом):

Адреса: 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Bangkok, Thailand 10330
Телефон: (+ 662) 685 32 16
Факс: (+ 662) 685 32 17
E-mail: emb_th@mfa.gov.ua

Веб-сайт: http://www.ukremb.or.th, http://www.mfa.gov.ua/thailand/

 У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте до Посольства України за телефоном +66 91 77 09 100.

Мапа